BiznesINFO.pl
Biznes Info

Biznes Info

Pod Warszawą powstanie osiedle dla katolickich rodzin. Będzie wspólny piec do pieczenia chleba

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Osiedle dla katolików, które ma powstać pod Warszawą budzi ogromne emocje. Wybudowane w podwarszawskich Łomiankach osiedle domów jednorodzinnych ma być przeznaczone dla dużych katolickich rodzin. Na terenie osiedla ma powstać m.in.: piec do pieczenia chleba i kapliczka. Znajdą się chętni na "Osiedle Przystań"?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest osiedle dla katolików

  • Jakie będą jego atuty

  • Co o osiedlu dla katolików mówi odpowiedzialny za inwestycję deweloper

  • Co jeszcze powstanie na terenie osiedla dla katolików

Osiedle dla katolików pod Warszawą - konkurencyjne ceny, podobne wartości

Niedawno było głośno o osiedlu skierowanym do par nieposiadających dzieci. Deweloper budujący inwestycję podkreślał, że owych mieszkań nie będzie można kupić, a jedynie wynająć. Prawnicy zgodnie podkreślali, że jest to możliwe, ponieważ właściciel decyduje o tym, komu wynajmie swoje mieszkanie.

Pomysł osiedli skierowanych do konkretnych grup społecznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem, czego potwierdzeniem jest budowa osiedla w podwarszawskich Łomiankach. Osiedle Przystań będzie skierowane do rodzin, które chcą swoje życie budować na tradycyjnych wartościach opartych na wierze w Boga.

Osiedle dla katolików nie będzie poddawało próbie wiary swoich przyszłych mieszkańców. Na osiedlu dla katolików planuje zamieszkać także Kamil Kwiatkowski, deweloper odpowiedzialny za inwestycję. W rozmowie z National Geographic powiedział, że jest otwarty na wszystkich, którzy pragną żyć w zgodzie.

Jednakże nie tylko wiara katolicka ma być "wabikiem" na przyszłych klientów. Deweloper podkreśla, że ceny domów, których powierzchnia będzie wahać się od 100 mkw. do 147 mkw., jest umiarkowana i ma przyciągnąć duże rodziny z ograniczonym budżetem.

Osiedle dla katolików pełne domów i innych atrakcji

Na osiedlu dla katolików przewidziano szereg innych, dodatkowych elementów architektury, które mają zainteresować przyszłych mieszkańców. Deweloper planuje wybudowanie kapliczki, miejsca umożliwiającego wyciszenie i modlitwę, przestrzeni do co-workingu oraz pieca do pieczenia chleba.

Docelowo na Osiedlu Przystań ma stanąć kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Pierwszy etap inwestycji przewiduje oddanie do użytkowania 32 lokali mieszkalnych. Każdy dom będzie miał swojego świętego patrona, m.in.: Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszko.

Nie jest to pierwsza inwestycja tego typu w regionie. NG przypomina, że osiem lat temu powstał wielki wieżowiec na warszawskich Bielanach skierowany do wielodzietnych rodzin katolickich.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się
z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >