Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Poczta Polska oferuje pracę na wakacje. Potrzebuje 700 chętnych
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 25.06.2019 02:00

Poczta Polska oferuje pracę na wakacje. Potrzebuje 700 chętnych

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Poczta Polska oferuje pracę nie tylko jako listonosz. Praca sezonowa dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na poczcie, czeka. Jak przyznaje spółka, potrzeba przynajmniej 700 osób. Chodzi jednak nie tylko o roznoszenie listów, ale także pracę przy sortowaniu paczek i listów, ale także rozwożenie ich jako kierowca.

W zeszłym roku akcja zatrudniania na pracę sezonową w wakacje spotkała się z mocną odezwą ze strony chętnych. Jak podaje Moeny.pl, zatrudnienie znalazło wówczas 2,4 tys. osób. Sama Poczta Polska nie ma jednak oporów, by sezonowi pracownicy pozostali w niej na dłużej. Choć zatrudnia 81 tys. osób w całym kraju, wciąż poszukiwani są nowi pracownicy.

Poczta Polska zatrudnia nie tylko na lato

Pracę na poczcie można jednak zgarnąć nie tylko na lato. Jak przyznaje bowiem Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej, letnia kampania rekrutacyjna to nie wszystko. Poczta prowadzi rekrutacje także wiosną i zimą w okresie świątecznym. W ostatniej akcji "Sprezentuj sobie pracę", która miała miejsce na święta Bożego Narodzenia 2018, do pracy przyszło 3,7 tys. osób. Zaś wiosną zatrudnienie znalazło 2,3 tys. osób.

Wakacyjne oferty pracy realizowane są w ramach jednej z trzech kampanii rekrutacyjnych prowadzonych przez nas cykliczne, co rok. Ich efekty pokazują, że zainteresowanie pracą w Poczcie, szczególnie w ramach pracy sezonowej, jest duże - mówi Grzegorczyk.

O tym, gdzie szczególnie można znaleźć pracę na poczcie pisze Money.pl. Jak wymienia portal, pracę na Poczcie Polskiej można znaleźć przede wszystkim w Gryficach, Nowogardzie, Rewalu, Dąbkach, Mielnie, Sarbinowie, Międzywodziu, Świnoujściu, Goleniowie, Mierzynie k. Szczecina, Ustce, Rowach, Jastarni, Krynicy Morskiej oraz Sopocie, a także w Lisim Ogonie, Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Koszalinie, Szczecinie, Katowicach, Lublinie, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.