fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Karty platnicze i pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Redakcja BiznesInfo - 11 Listopada 2020

Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości

PKO Bank Polski postanowił rozszerzyć możliwości swojego pakietu walutowego 3w1. Jednym z jego elementów jest Kantor, a od wczoraj można w nim sprzedawać waluty i automatycznie przelewać uzyskane złote z konta PKO na konto w innym banku.

PKO wprowadza nowe możliwości do Kantoru

PKO wprowadził Kantor w styczniu 2018 roku. Od tego czasu za jego pośrednictwem dokonano 7,5 mln transakcji. Kantor PKO jest dostępny a wplikacji mobilnej IKO i w serwisie internetowym iPKO, a pakiet zawiera konto walutowe i kartę wielowalutową.

Korzystając z aplikacji klienci mają możliwość m.in. śledzenia wykresów walutowych online i korzystania z powiadomień czy alertów SMS i push w chwili, gdy kurs waluty dobije do wyznaczonego poziomu. Co ważne, w za realizację transakcji w kantorze PKO nie ma dodatkowych opłat.

Z PKO przelejesz walutę na swoje konta w innych bankach

Od wczoraj osoby, które korzystają z kantoru PKO mogą sprzedawać walutę w serwisie iPKO i od razu przesyłać uzyskane złote bezpośrednio na swoje na konta w innych bankach. Usługa jest darmowa, a jedynym warunkiem skorzystania z niej jest podpięcie w aplikacji mobilnej IKO konta osobistego prowadzonego w innym banku (usługa działa na telefonach z system Android). Klienci PKO mogą podłączyć rachunki sześciu. Są to Alior Bank, BNP Paribas, mBank, Millennium Pekao S.A. oraz Santander.

- Staramy się maksymalnie wykorzystać rozwiązania dyrektywy PSD 2, która umożliwia nam świadczenie usług rozliczeniowych bezpośrednio z rachunków naszych klientów w innych bankach - mówi cytowany przez telepolis.pl Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

  1. NFZ pokazał stawki. Łóżko na dobę to ponad 800 złotych
  2. Lidl szykuje propozycję, jakiej jeszcze nie było. Do sklepów w Black Week ruszą tłumy
  3. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw

- Uruchomienie możliwości wymiany walut z rachunków PKO na złote wprost na konta w innych bankach sprawia, że korzystanie z kantoru jest wygodniejsze i wpłynie na to, że będzie on jeszcze bardziej popularny. W pierwszej kolejności usługa będzie dostępna w serwisie iPKO, a w kolejnych tygodniach również w IKO - dodaje przedstawiciel PKO.

Co ważne, w ramach Kantoru PKO klienci mogą wymieniać 10 walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK, CZK, HRK, HUF. Transakcje są dodatkowo zabezpieczone dzięki autoryzacji dokonywanej przez klienta, np. na urządzeniu mobilnym.

Bezpieczeństwo przelewów w Kantorze PKO Banku Polskim zapewania także możliwość wyboru rachunku, na który przesyłane są złote, tylko spośród tych podpiętych przez klienta PKO w ramach usług otwartej bankowości.

Kantor PKO - jak z niego skorzystać?

Jak można skorzystać z kantoru PKO? W tym celu trzeba najpierw uruchomić dostęp do kantoru PKO w serwisie iPKO lub aplikacji IKO. Następnie należy podpiąć konto osobiste z innego banku w ramach usługi otwarta bankowość w IKO. Warunkiem korzystania z kantoru jest też posiadanie w PKO co najmniej jednego rachunku walutowego.

Co ważne, klienci PKO, którzy posiadają konta w innych bankach mają też możliwość zakupu waluty w kantorze PKO płacąc za pomocą BLIKa. Za korzystanie z tej formy płatności nie są pobierane dodatkowe opłaty.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News