BiznesINFO.pl
Pilne ostrzeżenie dla klientów PKO BP, otrzymują niebezpieczne SMS-y

Domena publiczna

PGG ostrzega przed oszustami. Rozsyłają fałszywe wiadomości

5 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Polska Grupa Górnicza ostrzega, aby nie klikać w smsy z linkiem do sklepu internetowego PGG. Nie wysyła ich e-sklep, lecz oszuści. 

Próba oszustwa

„Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami SMS, informującymi, że został wystawiony węgiel na półkę sklepową, wraz z linkiem do sklepu. Nie jest to link kierujący do strony sklepu PGG” – poinformowała w czwartek Grupa, będąca największym krajowym producentem węgla.

Jednocześnie rzecznik PGG Tomasz Głogowski podkreślił, że wszelkie komunikaty sklepu zamieszczane są w aktualnościach sklepu lub na profilu Fanpage PGG-polski węgiel prosto od producenta. Nigdy nie wysyła do klientów e- sklepu wiadomości w formie SMS. 

Operatorzy sklepu internetowego zalecają podczas zakupów sprawdzenie, czy strona sklepu ma prawdziwy adres https://sklep.pgg.pl/. „Wiadomości SMS z linkiem do stron to fałszywe odnośniki, które sprawiają wrażenie autentycznych, a w rzeczywistości prowadzą do spreparowanych witryn”.

Uwaga na podejrzane linki

Wcześniej oszuści spreparowali rzekomą witrynę Węglokoksu Kraj, który tak naprawdę nie prowadzi sprzedaży przez internet. Po zgłoszeniu przez spółkę sprawy na policję witryna została zablokowana, a Węglokoks zamieścił komunikat, że była to próba oszustwa.

PGG oferuje węgiel w sklepie internetowym po niższych cenach niż na składach opału. Od początku tego roku e- sklep obsłużył ponad 152 tys. klientów, którzy kupili łącznie 603 tys. ton węgla w cenie producenta.

Ostatnio spółka zapowiedziała zmiany w e-sklepie, od początku sierpnia cały wydobywany węgiel ma trafiać na “półki” sklepu internetowego, dzięki czemu większa liczba odbiorców będzie miała szansę go zakupić. Z pewnością przyczyniło się to do zwiększenia zainteresowania zakupem i oszuści mogą chcieć to wykorzystać. 

Tagi:

sklepwęgiel

Magdalena MadońAutor

Magdalena Madoń

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wikimedia Commons/Jacek Halicki

Handel

Biedronki będą otwarte w niedzielę. Ominą zakaz handlu

Czytaj więcej >
klasa

Handel

W Polsce brakuje papieru do produkcji książek. Uczniowie mogą nie mieć podręczników

Czytaj więcej >

Handel

Lidl ogłasza specjalną promocję od 1 do 5 sierpnia. Możesz liczyć nawet na zwrot pieniędzy

Czytaj więcej >
flaga Niemiec, flickr

Handel

Niemcy przyjeżdżają do Polski po złoto. Zachęca ich niski kurs złotego

Czytaj więcej >
puste półki sklepowe

Handel

Biedronka zaczyna reglamentować cukier. Wszystko z powodu braków towaru

Czytaj więcej >

Handel

Cena bawełny zaczęła nieoczekiwanie spadać. Odzież zaczyna tanieć

Czytaj więcej >