BiznesINFO.pl
Pilne ostrzeżenie dla klientów PKO BP, otrzymują niebezpieczne SMS-y

Domena publiczna

PGG ostrzega przed oszustami. Rozsyłają fałszywe wiadomości

5 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Polska Grupa Górnicza ostrzega, aby nie klikać w smsy z linkiem do sklepu internetowego PGG. Nie wysyła ich e-sklep, lecz oszuści. 

Próba oszustwa

„Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami SMS, informującymi, że został wystawiony węgiel na półkę sklepową, wraz z linkiem do sklepu. Nie jest to link kierujący do strony sklepu PGG” – poinformowała w czwartek Grupa, będąca największym krajowym producentem węgla.

Jednocześnie rzecznik PGG Tomasz Głogowski podkreślił, że wszelkie komunikaty sklepu zamieszczane są w aktualnościach sklepu lub na profilu Fanpage PGG-polski węgiel prosto od producenta. Nigdy nie wysyła do klientów e- sklepu wiadomości w formie SMS. 

Operatorzy sklepu internetowego zalecają podczas zakupów sprawdzenie, czy strona sklepu ma prawdziwy adres https://sklep.pgg.pl/. „Wiadomości SMS z linkiem do stron to fałszywe odnośniki, które sprawiają wrażenie autentycznych, a w rzeczywistości prowadzą do spreparowanych witryn”.

Uwaga na podejrzane linki

Wcześniej oszuści spreparowali rzekomą witrynę Węglokoksu Kraj, który tak naprawdę nie prowadzi sprzedaży przez internet. Po zgłoszeniu przez spółkę sprawy na policję witryna została zablokowana, a Węglokoks zamieścił komunikat, że była to próba oszustwa.

PGG oferuje węgiel w sklepie internetowym po niższych cenach niż na składach opału. Od początku tego roku e- sklep obsłużył ponad 152 tys. klientów, którzy kupili łącznie 603 tys. ton węgla w cenie producenta.

Ostatnio spółka zapowiedziała zmiany w e-sklepie, od początku sierpnia cały wydobywany węgiel ma trafiać na “półki” sklepu internetowego, dzięki czemu większa liczba odbiorców będzie miała szansę go zakupić. Z pewnością przyczyniło się to do zwiększenia zainteresowania zakupem i oszuści mogą chcieć to wykorzystać. 

Tagi:

sklepwęgiel

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

góry tatry

Handel

Zakopane wprowadzą zakaz sprzedaży alkoholu w nocy

Czytaj więcej >

Handel

IKEA otwiera nowy rok wraz z sezonem jesienno-zimowym. Debata „Domy przyszłości – relacje a innowacje"

Czytaj więcej >

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >