PGE ostrzega klientów przed oszustami
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 9 Maja 2020

PGE ostrzegło klientów. Niektórzy z nich mogą dostać podejrzanego SMS-a

PGE padło ofiarą internetowych oszustów. Do klientów firmy zaczęły docierać fałszywe wiadomości dotyczące odłączenia energii elektrycznej. Spółka apeluje o ostrożność i nieklikanie w podsyłane linki.

PGE z apelem do użytkowników

PGE Dystrybucja wystosowało apel do klientów, w którym ostrzega przed nieprawdziwymi wiadomościami tekstowymi. Oszuści rozsyłają SMS o planowanym odłączeniu energii elektrycznej poprzez demontaż licznika w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami – podaje bankier.pl.

W komunikacie zawarty jest również link, który przekierowuje do fałszywej strony Biura Obsługi Klienta PGE, a następnie do systemu bankowości internetowej, gdzie można bezpośrednio dokonać przelewu. PGE prosi, aby nie wykonywać żadnych poleceń, o których mowa w wiadomości i pod żadnym pozorem nie klikać w podejrzany link.

Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie

PGE – kolejna ofiara cyberprzestępców

PGE ostrzega, że udostępnianie jakichkolwiek danych może poskutkować ich kradzieżą. Nieświadomie przekazane informacje są dobrą okazją do przejęcia konta bankowego przez cyberprzestępców, dlatego PGE radzi uważnie czytać przesyłane komunikaty. Warto zwrócić uwagę także na pisownię, ponieważ wiele fałszywie spreparowanych wiadomości zawiera błędy ortograficzne lub interpunkcyjne.

PGE to nie jedyna spółka, która padła ofiarą oszustów w czasie pandemii. Jednak zdecydowanie najczęściej na celowniku przestępców znajdują się klienci banków. W ostatnim czasie problemy miało Millenium i PKO BP.

Resort rozwoju zabrał głos w sprawie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Już niedługo otwarciaResort rozwoju zabrał głos w sprawie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Już niedługo otwarciaCzytaj dalej

PGE to jedno z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, które działa od 2007 r. Spółka specjalizuje się pięciu dziedzinach: energetyce konwencjonalnej, odnawialnej, obrocie hurtowym energią elektryczną, produktami i paliwami, dystrybucją energii elektrycznej oraz jej sprzedażą detaliczną. PGE dostarcza energię elektryczną dla ok. 5 milionów użytkowników, zatrudnia ok. 41 tys. pracowników, a jej przychody w 2019 r. wyniosły 37,6 mln zł. Jest to podmiot częściowo kontrolowany przez Skarb Państwa, który w 2016 r. miał 57 proc. udziału w kapitale zakładowym PGE.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Niezwykła przemiana Magdy Gessler. Kwarantanna jej służy, internauci są pod wrażeniem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dramatyczny wynik koronawirusa na świecie. Wielu się obawiało, niestety

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News