Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Sklepy do zamknięcia na czas pandemii? Znamy już stanowisko rządu w sprawie
Maria Glinka
Maria Glinka 11.03.2020 01:00

Sklepy do zamknięcia na czas pandemii? Znamy już stanowisko rządu w sprawie

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Pandemia uderzyła w branżę handlową

Pandemia COVID-19, ogłoszona dzisiaj przez Światową Organizację Zdrowia, wywołuje coraz większe zdenerwowanie wśród społeczeństwa. Wyrazem paniki i bezradności jest masowe zaopatrywanie się w produkty pierwszego użytku takie jak ryż, makaron czy konserwy. Sklepowe półki, które jeszcze niedawno były zapełnione artykułami do dezynfekcji, teraz świecą pustkami.

Rządzacy apelują o spokój i dementują pogłoski o zawieszeniu pracy obiektów handlowych. W najnowszym komunikacie Ministerstwo Rozwoju oznajmiło, że nie rozważa zamknięcia dużych sklepów. Miejsca te są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu obywateli i będą działały normalnie.

Zarówno pracownicy obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny, które są na bieżące uaktualniane przez Główny Inspektorat Sanitarny - czytamy w oświadczeniu.

Nowe decyzje rządzących

W dniu dzisiejszym zapadło wiele decyzji ograniczających codzienne funkcjonowanie obywateli, które mają na celu zapobiegnięcie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Resort kultury oznajmił, że zawiesza działalność kin, teatrów, muzeów i uczelni artystycznych. Na ten moment praca instytucji kultury ma zostać wstrzymana do 25 marca.

Z kolei minister edukacji Dariusz Piontkowski powiadomił o dwutygodniowym zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie całej Polski. Wszystkie szkoły wyższe będą zamknięte w dniach 12-25 marca.

Już wczoraj o odwołaniu zajęć poinformowały trzy największe uczelnie w kraju - Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Warszawie do 14 kwietnia nie będą odbywały się zajęcia, a do 30 kwietnia - wydarzenia o charakterze otwartym (wykłady, konferencje, spektakle) - poinformowała rzecznika UW Annna Korzekwa-Józefowicz.

Tagi: sklep