Pandemia COVID-19, ale sklepy będą otwarte
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 24.02.2019. n/z Zamkniety sklep osiedlowy
Autor Maria Glinka - 11 Marca 2020

Sklepy do zamknięcia na czas pandemii? Znamy już stanowisko rządu w sprawie

Pandemia COVID-19 zmusiła Polaków do gromadzenia zapasów żywności i artykułów higienicznych. Rząd ujawnił plany dotyczące sklepów i centrów handlowych w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Pandemia uderzyła w branżę handlową

Pandemia COVID-19, ogłoszona dzisiaj przez Światową Organizację Zdrowia, wywołuje coraz większe zdenerwowanie wśród społeczeństwa. Wyrazem paniki i bezradności jest masowe zaopatrywanie się w produkty pierwszego użytku takie jak ryż, makaron czy konserwy. Sklepowe półki, które jeszcze niedawno były zapełnione artykułami do dezynfekcji, teraz świecą pustkami.

Na decyzję WHO czekał cały świat. Jest ważne oświadczenie ws. COVID-19Na decyzję WHO czekał cały świat. Jest ważne oświadczenie ws. COVID-19Czytaj dalej

Rządzacy apelują o spokój i dementują pogłoski o zawieszeniu pracy obiektów handlowych. W najnowszym komunikacie Ministerstwo Rozwoju oznajmiło, że nie rozważa zamknięcia dużych sklepów. Miejsca te są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu obywateli i będą działały normalnie.

Zarówno pracownicy obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny, które są na bieżące uaktualniane przez Główny Inspektorat Sanitarny - czytamy w oświadczeniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Porażające słowa o. Rydzyka o sytuacji związanej z wirusem. Posumował krótko

Nowe decyzje rządzących

W dniu dzisiejszym zapadło wiele decyzji ograniczających codzienne funkcjonowanie obywateli, które mają na celu zapobiegnięcie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Resort kultury oznajmił, że zawiesza działalność kin, teatrów, muzeów i uczelni artystycznych. Na ten moment praca instytucji kultury ma zostać wstrzymana do 25 marca.

Z kolei minister edukacji Dariusz Piontkowski powiadomił o dwutygodniowym zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie całej Polski. Wszystkie szkoły wyższe będą zamknięte w dniach 12-25 marca.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Już wczoraj o odwołaniu zajęć poinformowały trzy największe uczelnie w kraju - Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Warszawie do 14 kwietnia nie będą odbywały się zajęcia, a do 30 kwietnia - wydarzenia o charakterze otwartym (wykłady, konferencje, spektakle) - poinformowała rzecznika UW Annna Korzekwa-Józefowicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  2. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News