Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nowy bon już niebawem trafi do tysięcy Polaków. Jest oficjalne potwierdzenie i termin
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 23.01.2024 11:17

Nowy bon już niebawem trafi do tysięcy Polaków. Jest oficjalne potwierdzenie i termin

Seniorzy
Pixabay/jhenning

Nowy bon dla seniorów zapowiadany był jeszcze podczas kampanii wyborczej. Teraz Marzena Okła-Drewnowicz, ministra do spraw polityki senioralnej jasno podkreśliła, że nowa forma wsparcia z pewnością zostanie wprowadzona oraz podała termin. Przedstawiamy szczegóły. 

Zupełnie nowa forma wsparcia dla seniorów

Nowy rząd sukcesywnie będzie wprowadzał rozwiązania, które zapowiadane były jeszcze podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Jednym ze świadczeń jest bon senioralny w wysokości nawet do 2 tysięcy złotych. Nie będzie on wypłacany w formie gotówki, ale zapłacimy nim za usługi pielęgnacyjne i zdrowotne osoby w podeszłym wieku, co ma być ułatwieniem dla ich bliskich. 

Zobacz także: Ważne informacje dla osób z tych roczników. Zabraknie jednego dokumentu i ZUS nie wypłaci emerytury

Wielka akcja ZUS, już się zaczęło. Ponad 10 milionów Polaków otrzyma ważny list

Dla kogo nowy bon senioralny?

Bardzo często jest tak, że dzieci przez swoją pracę i codzienne obowiązki niestety nie mają możliwości zapewnić swoim starszym rodzicom odpowiedniej opieki. Nowe świadczenie będzie umożliwiało pokrycie kosztów związanych z wykupieniem dodatkowych usług opiekuńczych w miejscu ich zamieszkania. Wysokość bonu będzie ustalana przez pracowników ośrodków pomocy społecznej po konsultacji z lekarzami. Warto dodać, że z takiego rozwiązania będą mogli skorzystać także samotni seniorzy.

Jest oficjalne potwierdzenie i termin

W piątek 19 stycznia podczas rozmowy w Radiu Zet, Małgorzata Okła-Drewnowicz oficjalnie potwierdziła, że niebawem zostanie wprowadzone nowe wsparcie dla seniorów w postaci wyżej wspomnianego bonu. Szefowa resortu została zapytana także o to, czy uchwalenie ustawy jest kwestią tygodni, czy bardziej miesięcy. 

Myślę, że miesięcy oczywiście dlatego, że wymaga bardzo szerokich konsultacji - zapowiedziała Marzena Okła-Drewnowicz podczas rozmowy w Radiu Zet.