Niemcy przygotowują się do szczepień
Science Photo Library/EAST NEWS
Autor Wiktoria Pękalak - 27 Listopada 2020

Niemcy szykują się do masowego szczepienia. Zapraszają też Polaków

Niemcy przygotowują wielkie centra szczepień dosłownie wszędzie: na lotniskach, halach koncertowych, a nawet lodowiskach. Potrzeba do tego tysięcy wykwalifikowanych pracowników, dlatego zapraszani są także Polacy, także ci bez wykształcenia medycznego.

Niemcy przygotowują się do masowych szczepień

Niemcy przygotowują się do masowych szczepień, podał niemiecki Berliner. Sześć lokalizacji już zostało przemianowanych na centra szczepień.

- Tylko w samym Berlinie powstanie sześć ośrodków szczepień - powiedział Albrecht Broemme, który nadzoruje program szczepień w Berlinie w rozmowie z Rundfunk Berlin-Brandenburg. Zdaniem koordynatora ośrodka szczepień do prowadzenia sześciu centrów potrzebnych jest ponad 1000 osób, nie tylko z wykształceniem medycznym.

Centra szczepień powstają m.in. na terenie dwóch nieczynnych lotnisk, a jedno otworzy się na lodowisku, przekazał niemiecki portal.

- Jesteśmy w trakcie planowania i oczywiście musimy również usunąć z ich obecnego użytkowania budynki operacyjne, takie jak lodowisko w Wedding. Przepraszam, bo tam trenują sportowcy. Ale wszędzie nie ma wątpliwości: szczepienia są teraz priorytetem - stwierdził Broemme.

Berlińskie centra szczepień mają otworzyć się już w połowie grudnia, jednak prace nad nimi odbywają się na terenie całych Niemiec. Na granicy z Polską landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie ma powstać aż osiem tego typu miejsc.

Powołane mają zostać także zespoły mobilne, które zajmą się dostarczaniem szczepionek. Władze landu wyznaczyły sobie cel - szczepienie ok. 5 tys. osób dziennie.

Planujesz teraz zakupy? Mogą prosić cię o jedną rzecz, która okaże się wielkim oszustwemPlanujesz teraz zakupy? Mogą prosić cię o jedną rzecz, która okaże się wielkim oszustwemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmo
  2. Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"
  3. Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą

Praca w Niemczech

Planuje się utworzenie nawet setek punktów szczepień w całym kraju, przekazało money.pl. Niektóre landy myślą nawet o stworzeniu przynajmniej jednego centra w każdym powiecie, a w Niemczech jest ich ok. 300.

W związku z tak ambitnymi planami potrzeba jest tysięcy rąk do pracy. Broemme tłumaczył, że do ośrodków szczepień potrzebni będą także opiekunowie osób starszych, ochroniarze i administracja. Według koordynatora do tak dużego przedsięwzięcia potrzeba nawet kilkunastu tysięcy osób do pracy. W internecie już zaczęły pojawiać się pierwsze oferty.

Oczywiście, najwięcej ofert dotyczy osób z wykształceniem medycznym. Niemiecka Maltańska Służba Medyczna szuka pracowników do ośrodków szczepień w Kolonii i okolicach.

Wymagania wobec potencjalnych pracowników nie są wielkie. Ważnym punktem jest konieczność posiadania prawa jazdy kat. B i "wysokie kompetencje społeczne", podaje portal. Pracownicy muszą też być gotowi, by nosić maseczki przez cały dzień pracy.

Według informacji money.pl, pracownicy z Polski także są mile widziani. A praca się opłaca, ponieważ wynagrodzenie ma być zależne od stażu pracy i kwalifikacji, ale "stawki są rynkowe", co oznacza, że pielęgniarka może spodziewać się wynagrodzenia na poziomie 3415 euro brutto, czyli ponad 15 tys. zł miesięcznie.

Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawialiObostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawialiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - Wideo
  3. Jeden z największych banków w Polsce tnie koszty. Nawet 800 osób może zostać bez pracy
  4. Rząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany termin
  5. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
  6. Urszula Radwańska zarażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie, miała objawy
  7. Hit prosto ze Szwecji. Kiszone śledzie zaskakują smakiem
Od dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęOd dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News