Niemcy chwalą polski rząd
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 5 Czerwca 2020

Zadziwiające słowa Niemców na temat działań polskiego rządu. Wielu Polaków może być zaskoczonych

Niemcy pozytywnie oceniają polskie działania w walce z epidemią. Zdaniem Focus Online Polska może łagodnie przebrnąć przez koronawirusowy kryzys, a wszystko dzięki rozbudowanej, odpornej na wstrząsy gospodarce, oraz szybkiej reakcji rządu.

Niemcy: Polska poradzi sobie z kryzysem

Popularny w Niemczech portal Focus Online pisze, że Polska stała się fenomenem dla europejskich ekonomistów. Paradoksalnie to właśnie dzięki pandemii Polska ma szansę wkroczyć do „czołowej ligi europejskich gospodarek”.

Dobrą kondycję polskiej gospodarki skomentował na łamach niemieckiego dziennika politolog i szef Fundacji Friedricha Eberta - Ernst Hillebrand. Pierwszym czynnikiem, który wpłynął na dobrą sytuację gospodarczą Polski ma być „szeroko rozbudowana gospodarka” niecałkowicie uzależniona od eksportu. Hillebrand podkreśla, że żaden sektor „nie stanowi ponad 15-procentowego udziału w handlu zagranicznym”, co w czasie światowego tąpnięcia mogło okazać się kluczowe – podaje PAP.

Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądPrzesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych

Wczesna reakcja rządu zabezpieczyła gospodarkę

Tym, co może zaskakiwać jest jednak drugi element, na który wskazuje uczony z Niemiec. Jego zdaniem ograniczenie strat dla gospodarki jest możliwe dzięki wczesnej reakcji polskiego „konserwatywnego rządu PiS”. Politolog chwalił tarcze antykryzysowe, dzięki którym w Polsce udało się „uniknąć bankructw i poważnej utraty miejsc pracy”. Hillebrand zwraca uwagę, że podobna sytuacja ma miejsce również w Niemczech.

ZUS uruchomił wielką waloryzację. Na twoje konto emerytalne mogą powędrować tysiące złotychZUS uruchomił wielką waloryzację. Na twoje konto emerytalne mogą powędrować tysiące złotychCzytaj dalej

Ekspert stwierdził, że wzmocnienie krajowej gospodarki to również zasługa aktywnej polityki socjalnej. To dzięki niej aż 58 proc. PKB stanowi konsumpcja na rynku wewnętrznym. Szef fundacji ocenił, że wysoki popyt wewnętrzny sprawił, że Polska stała się „mniej podatna na zagrożenia” i bardziej odporna na koronawirusowy kryzys.

Zdaniem niemieckiego portalu to właśnie stanie się najbardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Do podejmowania działań mogą zachęcać optymistyczne prognozy Komisji Europejskiej, która przewiduje, że polska gospodarka skurczy się w 2020 r. o 4,3 proc., przy średniej unijnej 7,4 proc.

1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Majka Jeżowska przyznała się do operacji plastycznych. Wiemy co u siebie poprawiła
  2. Afera, kobieta dostała kebab z niespodzianką. Zrobiła zdjęcie, wrzuciła do sieci
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News