BiznesINFO.pl
Jakub Kaminski/East News

Jakub Kaminski/East News

Niedzielski: roszczenia protestujących medyków. Nadal brak porozumienia

13 Października 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Od 11 września trwa jeden z największych protestów pracowników ochrony zdrowia od lat. Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia ma osiem postulatów.

Postulaty medyków obejmują m.in. podwyżki i realny wzrost wyceny świadczeń, wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej, a także uchwalenie ustaw o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego.

Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych

Odszkodowanie za powikłania po szczepieniu. Projekt nareszcie przyjęty przez rząd

CZYTAJ DALEJ

Szef resortu zdrowia powiedział na wizji, odnosząc się do protestu medyków, że rozmowy z ratownikami medycznymi prowadzone są w zespole trójstronnym i to w nim ustalono, że od lipca minimalne wynagrodzenie zostanie podwyższone.

Zdaniem ministra zdrowia podwyżki, które zostały zaproponowane protestującym medykom, są „niespotykane”, jednak propozycja ministerstwa została odrzucona „bez żadnego uzasadnienia”. Zaznaczył, że roszczenia protestujących, które sięgają 100 mld zł, są „nierealne”. - Autorefleksja tutaj jest potrzebna – ocenił.

– W białym miasteczku próbujemy rozmawiać, przedstawiać racjonalne propozycje, jednak roszczenia protestujących medyków są nierealne – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w TVN24.

Trzecia dawka szczepionki

Trzecia dawka szczepionki może być konieczna w niektórych przypadkach

CZYTAJ DALEJ

Na linii medycy rząd nadal brak porozumienia

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w białym miasteczku Krystyna Ptok powiedziała, że „strona rządowa sprowadza postulaty Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia wyłącznie do postulatów płacowych”.

– Dokument, który w ubiegłym tygodniu przedstawił nam minister zdrowia trudno nazwać porozumieniem - powiedziała Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. – My ten dokument nazywamy nieporozumieniem – dodała.

Niedzielski przypomniał, że minimalne wynagrodzenia w ochronie zdrowia zostały już podniesione, podobnie jak nakłady na służbę zdrowia – do 7 proc. PKB.

– Teraz złożyliśmy propozycję, żeby w kolejnym roku 2022 wzrosty wynagrodzeń były rzędu 2 tys. zł, co daje kwotę sumarycznie 6 mld dodatkowych nakładów – wyjaśnił.

ważne biznesinfo

Rekompensaty wzrostu cen energii dla najuboższych. Podano, kto otrzyma wsparcie

CZYTAJ DALEJ

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Zerowy PIT nie dla wszystkich rodziców

Czytaj więcej >
Iberion

Polska i Świat

20 tys. zł na niepełnosprawne dziecko. Rząd nadal nie ma rozwiązania

Czytaj więcej >
Screen z filmu

Polska i Świat

Netflix nie zapłacił twórcom serialu „Ranczo”. Bo nie musiał

Czytaj więcej >
Zdjęcie autorstwa Gustavo Fring z Pexels

Polska i Świat

Zmiany w fotowoltaice. Rząd PiS chce zmiany prawa

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polska i Świat

Andrzej Duda wyremontuje swoje rezydencje za miliony

Czytaj więcej >
east news

Polska i Świat

Węgiel stał się towarem deficytowym. Zaczyna go brakować

Czytaj więcej >