Nie żyje założyciel Daewoo. Zmarł w wieku 83 lat.
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Grudnia 2019

Zmarł założyciel jednej z najpopularniejszych marek w Polsce. Na koniec życia zmagał się z chorobą

Nie żyje Kim Wu Czung, założyciel Daewoo. Zmarł w wieku 83 lat, po walce z długą chorobą - podaje Reuters. Daewoo było jednym z największych koreańskich koncernów.

Nie żyje założyciel Daewoo

Nie żyje Kim Wu Czung, założyciel koreańskiego koncernu Daewoo. Jak podaje TVN24BiS przyczyną śmierci było zapalenie płuc. Kim Wu Czung założył Daewoo w 1967 roku. Na początku firma działała tylko w branży tekstylnej, jednak wraz z upływem lat poszerzała swoją działalność o sprzęt przemysłowy, elektronikę, działała w branży budowlanej, konstruowała statki, a przede wszystkim stała się jednym z najważniejszych światowych producentów samochodów.

Upadek Daewoo

Ze względu na to, że firma Daewoo przedkłada wzrost nad finanse, to kondycja finansowa firmy szybko zaczęła podupadać w latach 90-tych. Daewoo miało gigantyczne długi, które ukrywał Kim Wu Czung, a firma została zlikwidowana w 1999. Założyciel Daewoo był ścigany przez państwo, musiał nawet uciekać z kraju.

Daewoo było jednym z największych producentów samochodów na świecie. Auta koreańskiego koncernu były niezwykle popularne w Polsce, a Daewoo było w pewnym momencie sponsorem głównym klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News