Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Multikino, Helios czy Cinema City? Które kina się dzisiaj otwierają?
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 12.02.2021 01:00

Multikino, Helios czy Cinema City? Które kina się dzisiaj otwierają?

Cinema CIty, Helios, Multikino - gdzie obejrzymy film?
No machine-readable author provided. Zuska assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy otworzą się kina

  • W jakich kinach będzie można obejrzeć film

  • Czy Multikino, Cinema City albo Helios będą otwarte

Multkino, Helios, Cinema City - gdzie obejrzymy film?

Dzisiaj otwierają się kina, teatry, filharmonie i opery, a także domy i ośrodki kultury prowadzące działalność kinowo-teatralną i wystawienniczą i do 28 lutego mają działać zgodnie z wymogami sanitarnymi takimi jak: "udostępnianie widzom lub słuchaczom 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni); zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni; zapewnienie, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa; zapewnienie, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków".

Multikino

Multikino S.A. do tej pory nie podjęło decyzji o ponownym otwarciu, ponieważ jak tłumaczy, musi najpierw "zapoznać się z rządowym rozporządzeniem zawierającym szczegóły dotyczące zasad, na jakich można ponownie otworzyć kina oraz skonsultować się z dystrybutorami filmowymi, by ocenić możliwość pozyskania premierowych filmów w tak krótkim czasie".

W komunikacie udostępnionym PAP, Multikino podkreśliło też: "Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji. Warunkowość otwarcia kin może jeszcze bardziej utrudnić decyzje odnośnie wprowadzenia nowych filmów w tak krótkim terminie oraz możliwego otwarcia kin".

Cinema City

Cinema City także w dalszym ciągu nie wie, czy otworzy się w lutym. Podobnie jak Multikino, sieć przekazała, że decyzja o ponownym otwarciu "wymaga głębszej analizy i szczegółowego zapoznania się z nowymi wytycznymi rządu ws. wyznaczonego reżimu sanitarnego".

"Możliwość otwarcia wszystkich kin w kraju w tym samym czasie, zbudowanie atrakcyjnego kalendarza premier, intensywnej promocji filmów oraz dopuszczalnej 50-procentowej frekwencji na sali, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości obsługi barowej - to dla nas kluczowe aspekty, które wpływają na powodzenie powrotu kin. O ewentualnym otwarciu naszych placówek poinformujemy od razu po podjęciu takiej decyzji" - napisało kino w oświadczeniu.

Helios

Kino Helios w dalszym ciągu pozostanie zamknięte. Tomasz Jagiełło, prezes Helios S.A. wytłumaczył w stanowisku przesłanym PAP, że "ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją" i "nie ma możliwości przeprowadzenia jej warunkowo na dwa tygodnie".

"To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum ok. czterech tygodni" - dodał.