Łóżeczka dziecięce z wadami
Pexels/Anna Shvets
Autor Maria Glinka - 15 Sierpnia 2020

Kupują je wszyscy rodzice swoim dzieciom do pokojów. UOKiK ostrzega, co trzecie ma poważne wady

Kontrola Inspekcji Handlowej wskazuje na poważne nieprawidłowości w łóżeczkach dziecięcych. UOKiK alarmuje, że jedna trzecia wszystkich kołysek dostępnych na rynku nie spełnia podstawowych norm.

Wadliwe łóżeczka dziecięce

Wyniki kontroli w sprawie łóżeczek dziecięcych przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową w 69 przedsiębiorstwach mogą niepokoić. Weryfikacji poddano 12 producentów, 3 hurtownie, 37 placówek sprzedaży detalicznej oraz 17 sklepów wielkopowierzchniowych, jak podaje Wirtualna Polska.

Okazuje się, że niemal co trzecie łóżeczko dziecięce (32 proc.) ma nieprawidłowości. Z kolei 11,2 proc. posłań posiada poważne wady konstrukcyjne. Defekty zaobserwowano w 9 kołyskach i łóżeczkach dziecięcych, 4 łóżkach piętrowych i 1 łóżku wysokim.

Ostrzeżenie GIS: zatruty ser w Lidlu. Jego zjedzenie grozi niebezpieczną chorobą, natychmiast go wyrzućOstrzeżenie GIS: zatruty ser w Lidlu. Jego zjedzenie grozi niebezpieczną chorobą, natychmiast go wyrzućCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośnie
2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Jakie nieprawidłowości wykryto w łóżeczkach dziecięcych?

Kontrola wykazała, że najczęstszym błędem było nieodpowiednie oznakowanie produktów lub całkowity brak symbolu. Wiele nieprawidłowości zauważono także w instrukcjach obsługi, które nie zawierały wymaganych zapisów. Niektóre łóżeczka dziecięce w ogóle nie były opatrzone instrukcją.

Wśród bardziej poważnych defektów należy wskazać na kółka przy nóżkach, których nie dało się zablokować. Niekiedy łóżeczka dziecięce posiadały także wady konstrukcyjne. Część z nich ma zbyt ostre krawędzie lub zbyt duże odległości między szczebelkami.

Zakażeń na weselach jest już tyle, że głos zabrało Ministerstwo Zdrowia. Wyjątkowy apel do PolakówZakażeń na weselach jest już tyle, że głos zabrało Ministerstwo Zdrowia. Wyjątkowy apel do PolakówCzytaj dalej

UOKiK z apelem do rodziców kupujących łóżeczka dziecięce

Po analizie przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową UOKiK wystosował apel do rodziców, aby przed zakupem łóżeczka dziecięcego sprawdzili jego stan techniczny. Warto zwrócić uwagę, czy kółka oraz układ kołyski da się zablokować oraz czy łóżeczko dziecięce nie zawiera ostrych elementów. Aby upewnić się, czy łóżeczko dziecięce działa prawidłowo, należy sprawdzić jak porusza się po płaskiej powierzchni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
  2. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów
  3. Polscy pracownicy nie dają się zwalniać. Sprytnie wykorzystują L4
  4. Polacy kitrają gotówkę w skarpetach. Stawiają na jeszcze jedną formę oszczędności
  5. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów
  6. Robiąc ogórki małosolne, pamiętaj o 4 ważnych zasadach. Będą wtedy idealnie chrupkie
Przynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośniePrzynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośnieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News