Leszek Balcerowicz był wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem finansów w rządach Tadeusza Mazowieckiego
State Chancellery of Latvia Blue/Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 22 Grudnia 2019

Balcerowicz bezlitośnie punktuje błędy władzy i ostrzega przed najgorszym. "To spadnie na ludzi pracujących"

Leszek Balcerowicz uważa, że polityka gospodarcza rządu może doprowadzić do katastrofy. - Deficyt finansów publicznych będzie rósł - powiedział ekonomista w programie “Money. To się liczy”.

Leszek Balcerowicz punktuje rządzących

Leszek Balcerowicz twierdzi, że sytuacja gospodarcza jest niepokojąca. - Z jednej strony Kaczyński ostrzega przed spowolnieniem gospodarczym i mówi, że jest świadomy tych zagrożeń, z drugiej strony Glapiński zapowiada, że Polska jest odporna na wyhamowanie - powiedział w programie „Money. To się liczy” Leszek Balcerowicz. - Tymczasem Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że inflacja w Polsce będzie najwyższa w całej Europie i ma sięgnąć 3,5 proc., wzrost gospodarczy obniży się do poziomu 3,1 proc. i że będziemy mieć rosnący deficyt finansów publicznych - powiedział ekonomista.

Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęJuż za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęCzytaj dalej

“To jest cynizm”

Leszek Balcerowicz odniósł się także do pomysłu wprowadzenia emerytur stażowych. - To jest następnych kilkaset tysięcy i następne miliardy do tyłu, co spadnie na ludzi pracujących. W skutek demografii i takich posunięć zaczynamy mieć coraz mniej ludzi pracujących, a coraz więcej ludzi w Polsce będzie na emeryturach - powiedział.

Ekonomista twierdzi, że zmiany w podatkach, jakie wprowadza rząd, mają być nieodczuwalne dla obywateli. - Podatki są tak podnoszone, żeby ludzie nie zauważyli - powiedział Leszek Balcerowicz.

Zdaniem ekonomisty obecna polityka gospodarcza rządu jest bardzo podobna do tej z okresu PRL. A to może oznaczać katastrofę. - Polska gospodarka stoi przez stopniowym spowolnieniem. A do głosu będą dochodziły skutki polityki Prawa i Sprawiedliwości. Na czele z obniżeniem wieku emerytalnego, a to oznacza większe podatki na pracujących - ostrzega Leszek Balcerowicz.

Popularny olej pośpiesznie usuwany ze sklepów. Jest niebezpieczny dla zdrowiaPopularny olej pośpiesznie usuwany ze sklepów. Jest niebezpieczny dla zdrowiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News