BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ważna informacja dla wszystkich pacjentów. Znamy pełną listę leków, których brakuje w aptekach
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:44

Ważna informacja dla wszystkich pacjentów. Znamy pełną listę leków, których brakuje w aptekach

Apteka leki
Wikimedia Commons/Henryk Borawski/CC3.0

Jak wskazuje portal gdziepolek.pl, obecnie niedostępnych lub bardzo mocno ograniczonych jest 18 produktów leczniczych, których wydanie wymaga recepty.

Leki bardziej dostępne

Gdziepolek.pl wskazuje, że utrzymuje się dobra sytuacja na rynku medykamentów, Leki stają się bardziej dostępne. Jak czytamy w raporcie, lista z września zawiera jedynie 18 pozycji, sierpniowa miała ich 21, a czerwcowa aż 34. Czy jednak lista jest kompletna? Portal Money.pl wskazuje, że na liście nie ma np. szczepionki przeciw grypie, z której dostępnością są ogromne problemy.

Jak czytamy w portalu Money, lista serwisu gdziepolek,pl nie uwzględnia leków sezonowych. Money.pl przeprowadził zatem własne dochodzenie. W 200 przepytanych aptekach, tylko 4 dysponowały szczepionką na grypę.

Polacy rzucili się po leki wzmacniające odporność. Niedostępny jest np. Prevenar 13, popularna szczepionka na pneumokoki. Jak wskazują dziennikarze eksperckiego portalu, sytuacja z niedostępnością tego leku pogłębiła się w trakcie pandemii.

Tabela z serwisu gdziepolek.pl