fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa, ul. Ksiazeca 21.04.2018. n/z Dzwon Gieldy Papierow Wartosciowych.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 5 Listopada 2020

Kursy walut: Wyborczy rollercoaster, złoty łapie oddech

Kurs walut można przyrównać do prawdziwego rollercoastera. Duże wahania w kursach walut spowodowane są przede wszystkim wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Jak na tle innych wypada kurs złotego?

Kursy walut a wybory w Stanach Zjednoczonych

Kurs walut obecnie przypomina szalejący rollercoaster, a to wszystko za sprawą wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że na ten moment wciąż nie jest jasne kto zostanie nowym prezydentem światowego mocarstwa.

O stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych walczy kandydat Demokratów, Joe Biden oraz ubiegający się o reelekcję z ramienia Republikanów, Donald Trump. Który z nich lepiej działa na kurs walut, a przede wszystkim na kurs dolara?

Nadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńNadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńCzytaj dalej

Portal money.pl informuje, że "zarysowaną tendencją było uciekanie od ryzyka przy wzroście szans Trumpa oraz nabywanie bardziej ryzykownych aktywów, gdy szala przechylała się na korzyść Bidena". Ostatnie godziny upłynęły pod znakiem prawdziwej chwiejności.

Przypomnijmy, że w USA trwa jeszcze liczenie wszystkich głosów. Na ten moment głosy nadal liczone są na Alasce, w Arizonie, Nevadzie, Pensylwanii, Georgii i Karolinie Północnej.

DZISIAJ GRZEJE:

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"
3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Zwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radościZwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radościCzytaj dalej

Kursy walut szaleją

Walka w Stanach Zjednoczonych trwa nie tylko o fotel prezydenta, ale także o dominację w Kongresie. Obecnie w Senacie większość posiada Partia Republikańska, a to oznacza, że część ustawodawstwa prezydenta można zablokować.

Wszystkie te zmiany działają na korzyść złotego, który może odetchnąć z ulgą i lekko umacnia swoją pozycję. Uwaga inwestorów także nie jest skupiona rynkach makro- i mikroekonomicznych, a na liczeniu głosów w USA.

Obecnie za euro należy zapłacić 4,5332, natomiast za dolara 3,8622 zł. W porównaniu z początkiem tygodnia kurs obu walut spadł średnio o 10 gr. Money.pl przypomina, że euro kosztowało 4,60, a dolar 3,95. Frank szwajcarski wyceniany jest na 4,2647 zł, a funt brytyjski na 5,0333 zł.

Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakaneWystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakaneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  2. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  3. Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonie
  4. Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatów
  5. Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
Kaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówKaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News