BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kaufland wprowadza ogromne zmiany. Jednych one zachwycą, innych wprowadzą w zakłopotanie

19 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Kaufland w pierwszej połowie roku dokonał niemałej rewolucji. Teraz ma zamiar dalej rozwijać się, ale również zadbać o stabilizację na rynku. Sieć sklepów planuje wzmożoną ekspansję na polski rynek, gdzie jednym z większych jej konkurentów jest francuski

Kaufland prze na polski rynek

Kaufland, sieć handlowa działająca w Polsce od 2001 roku, jako cel na 2019 rok postawiła sobie jeszcze szybszy rozwój sieci sklepów, modernizacje kolejnych placówek handlowych, ale także inwestowanie w nowe technologie i koncepty handlowe. Nie ma wątpliwości, że spełnia te założenia.

Na początku niemiecka roku sieć otworzyła w naszym kraju cztery nowe sklepy: we Wrocławiu, Lublinie, Nowym Sączu i Gliwicach. Obecnie w Polsce znajduje się aż 212 sklepów z jego logo. W najbliższym czasie firma planuje cztery kolejne inwestycje, np.: w Zielonej Górze, Piastowie koło Warszawy, Częstochowie czy Zawierciu.

Pomysły na środowisko

Kaufland zabiera się również za modernizacje placówek, które mają nie tylko polegać na odświeżaniu ich wyglądu, ale przede wszystkim na wdrażaniu nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. 

Wśród nowych udogodnień jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie wyróżnić można kolejną stację ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay, która została otwarta w Nowej Soli. Do tej pory sieć Kaufland dysponowała jedną taką stacją zlokalizowaną w Suwałkach. W wyniku rozszerzenia współpracy, w 2019 r. przy marketach Kaufland powstanie jeszcze pięć stacji GreenWay - mówił serwisowi portalspozywczy.pl przedstawiciel Biura Prasowego Kaufland Polska.

Nadążyć za klientem nie jest łatwo

Firma dba również o nadążanie za zmieniającymi się oczekiwaniami klientów, dlatego np. wprowadziła w 30 marketach usługę kurierską DHL Parcel. Przesyłki można odbierać i nadawać w Punktach Informacyjnych w godzinach pracy marketów. Co więcej, w każdym sklepie Kaufland można połączyć się z darmową siecią Wi-Fi. Kaufland nie zapomina też o komforcie podczas zakupów. Zapewnia szerokie, bezkolizyjne alejki i niskie regały ułatwiające zdjęcie towaru z półki, jak zauważa portal Wiadomości Handlowe.

Nowe koncepty, czy to wypali?

W niektórych sklepach sieci testuje się również nowe rozwiązania, np. w markecie w Krakowie utworzono kilkanaście stref tematycznych dostosowanych do potrzeb współczesnych konsumentów. Wśród nich znajdziemy m.in. strefę z produktami dla osób aktywnych, obejmującą zarówno produkty spożywcze, takie jak odżywki, napoje izotoniczne czy przekąski energetyczne, jak i sprzęt do uprawiania sportu, m.in. piłki, deskorolki, hantle i taśmy do ćwiczeń. Są także oddzielne strefy kuchni regionalnej oraz kuchni świata. W sklepie znacznie rozszerzono również dostępny asortyment marek premium, wydzielono dział z naturalnymi kosmetykami, a także z produktami ekologicznymi do prania i sprzątania. Dla najmłodszych powstała specjalna strefa z zabawkami przedstawiającymi ulubione postacie z Disneya. Market sieci Kaufland w Krakowie ze strefami tematycznymi był pierwszym sklepem w Polsce w takiej aranżacji - czytamy na portalu.

Kaufland wspiera także rozwój polskich producentów i dostawców z sektora FMCG w ramach realizowanego od marca br. projektu „Startup by Kaufland”. Warto też przypomnieć, że Kaufland otworzył również w 2018 roku jeden z najnowocześniejszych automatycznych magazynów w Europie wyposażonych w rozwiązania pomagające pracownikom w procesie przygotowywania zamówień, zwiększając ich efektywność. Sieć ma zamiar dalej rozwijać się w kierunku zwiększenia komfortu klientów, innowacyjności i dbałości o środowisko.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >