Inwestycje amerykańskie w Polsce ograniczone
pexels.com
Autor Przemysław Terlecki - 5 Września 2019

Ameryka zatrzymuje inwestycje w Polsce. Środki pójdą na obietnicę Trumpa

Inwestycje amerykańskich sił zbrojnych, Pentagonu, w Polsce miały kosztować 130 mln dolarów. Pieniądze te jednak do Polski nie trafią. USA wyda je inaczej. Już wiadomo dokładnie na co i z czyjej dzieje się to winy.

Inwestycje masowo ucinane przez Pentagon. Amerykański departament obrony narodowej zdecydował się na wstrzymanie 127 inwestycji na całym świecie, które miałyby kosztować 3,6 mld dolarów. Jak informuje Polsatnews, 43 inwestycje znajdują się na terenie USA, 21 na terenach zależnych od Amerykanów, a 63 za granicą.

Ponad połowa spośród inwestycji zagranicznych, które Pentagon zdecydował się zawiesić lub opóźnić, miała mieć miejsce w Europie. Najwięcej w Niemczech - 14 i Wielkiej Brytanii - 8. Najdroższa zagraniczna inwestycja też miała być zlokalizowana w Europie - magazyn w bazie lotniczej Rammstein w Niemczech kosztować miał 119 mln dolarów. W przypadku Polski mowa o 5 owołanych inwestycjach.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

Inwestycje Pentagonu zatrzymane. 130 mln dolarów pójdzie na obietnicę

Wszystkie z nich wpisują się w program EDI - European Deterrence Initiative, czyli Europejska Inicjatywa Odstraszania. Ta została uruchomiona po aneksji Krymu przez Rosję, a jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa Europy przed agresją Rosyjską poprzez zwiększenie liczby wojsk USA w regionie.

Cztery z projektów zostały opisane jako "w Polsce" bez większych szczegółów. W ich ramach miały zostać wybudowane w Polsce przez Amerykanów tory kolejowe, stacja, skład amunicj oraz koszary. Planowano ich realizację w terminie kwiecień - wrzesień 2020, a najdroższa kosztować miała 52 mln dolarów. Piątą inwestycją było natomiast wybudowanie infrastruktury do przechowywania paliwa na lotnisku wojskowym w Powidzu - koszt 21 mld dolarów.

W sumie Amerykanie wycofali się z inwestycji w Polsce wartych 130,4 mln dolarów. Wszystko przez Donalda Trumpa i jego najsłynniejszą obietnicę wyborczą. Mowa o budowie muru na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku, by ograniczyć nielegalną migrację z jednego kraju do drugiego. By zebrać potrzebne do budowy muru 3,6 mld dolarów Pentagon pieniędzy poszukał wśród inwestycji.

Świetne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złŚwietne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News