Internet
Flickr/Kancelaria Premiera
Autor Paulina Musianek - 19 Października 2019

Za 3 lata cyfrowa rewolucja. Odważna deklaracja ministra

Internet w sieci światłowodowej dla wszystkich i wszędzie. Taką odważną deklarację złożył minister cyfryzacji Marek Zagórski. Obiecuje tez dofinansowanie budowy sieci szerokopasmowych.

Internet w każdym domu. Deklaracja ministra

Internet ze światłowodu będzie dostępny we wszystkich budynkach mieszkalnych w Polsce już za trzy lata - zadeklarował minister cyfryzacji Marek Zagórski. Przypomniał również, że rząd ma w planach zlikwidowanie tzw. “białych plam” na polskiej mapie internetu. Chce to osiągnąć poprzez dofinansowanie budowy sieci szerokopasmowych, w tym światłowodowych.

Minister na antenie PR2 pochwalił się również, że e-usługi działają bez zarzutu.

- System stosowany przez Krajowe Biuro Wyborcze jest udoskonalany, następuje profesjonalizacja służb - powiedział. Dodał też, że wpływ miała reorganizacja kodeksu wyborczego, po której zmieniła się liczba Okręgowych Komisji Wyborczych. W efekcie spadł m.in. odsetek głosów nieważnych.

- Prezentowanie głosów odbywało się dosyć sprawnie, na portalu PKW. To pokazuje, że systemy zdały egzamin - ocenił stwierdzając jednocześnie, że nie było większych problemów z dopisaniem się do rejestru wyborczego. - Większość wniosków została złożona w ciągu ostatnich 24 godzin, kiedy była taka możliwość, a wyobraźmy sobie, że np. 10 tysięcy przyszłoby jednego dnia do urzędu - powiedział minister.

Zagórski zdradzić też, że ministerstwo planuje stworzyć centralny rejestr wyborców, który pozwoliłby głosować w każdej OKW bez składania wniosków. Główną bariera tego pomysłu są na razie problemy legislacyjne.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News