Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Innowator Śląska 2024. Został już tylko tydzień na zgłoszenia!
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 24.05.2024 18:38

Innowator Śląska 2024. Został już tylko tydzień na zgłoszenia!

pieniądze, przedsiębiorca
Fot. Pixabay/Królestwo_Nauki, StartupStockPhotos

To już szesnasta edycja konkursu Innowator Śląska. Organizatorzy zapraszają każdego, kto ”myśli i działa niestandardowo”. Na wysłanie zgłoszenia zostało jednak niewiele czasu, a na zwycięzcę czekają spore sumy. Trzeba jednak pamiętać o kilku warunkach.

Wielkie odliczanie dobiega końca

Ideą Konkursu jest promowanie i nagradzanie najbardziej innowacyjnych podmiotów z województwa śląskiego — czytamy na stronie organizatora.

Konkurs Innowator Śląska, realizowany przez Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej sp. z o.o. w Gliwicach, już po raz szesnasty pozwoli ”wyróżnić firmy i instytucje badawczo-rozwojowe, które podejmują się nowatorskich zmian wprowadzając najnowocześniejsze technologie, nowe produkty czy usługi i osiągają dzięki temu sukcesy biznesowe lub naukowe”.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu Enterprise Europe Network, a zwycięstwo oznacza nie tylko pieniądze, ale również chwalebny tytuł i prestiż dla przedsiębiorcy. Warto jednak pamiętać, że by wziąć udział w konkursie zostało niewiele czasu. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko przez tydzień, do 31 maja.
 

ZUS wysyła listy do emerytów. W środku bardzo ważne informacje

Trzy kategorie, pięć wielkich nagród

Konkurs jest jest jeden, ale zwycięzców może być wielu — i wielu z nich otrzyma nagrody. Tytuł Innowatora Śląska zostanie przyznany w trzech kategoriach:

  • mikro przedsiębiorstwo,
  • małe i średnie przedsiębiorstwo,
  • instytucja sektora badawczo-rozwojowego.

Do zwycięzców trafią natomiast nagrody rzeczowe, pakiet promocyjny, a także pięć nagród finansowych:

  • nagroda specjalna Prezesa Zarządu GAPR Sp. z o.o. w wysokości 30 000 zł
  • nagroda specjalna Nagroda Gospodarcza Województwa Śląskiego inSilesia;
  • nagroda specjalna Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w wysokości 20 000 zł 
  • nagroda specjalna Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 15 000 zł
  • a także nagroda specjalna Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.
     

Kto może zostać Innowatorem Śląska?

Konkurs skierowany jest rzecz jasna do konkretnej grupy, a uczestnicy,  jeszcze przed wysłaniem zgłoszenia, muszą spełnić określone warunki. Przede wszystkim, w konkursie udział wziąć mogą śląscy przedsiębiorcy i instytucje, które oferują nowoczesne rozwiązania technologiczne lub innowacyjne produkty czy usługi. Ponadto przedsiębiorcy muszą wykazywać się udokumentowanym wprowadzeniem na rynek rozwiązania, zgłoszonego okresie ostatnich trzech lat, natomiast instytucje sektora badawczo-rozwojowego: innowacją gotową do demonstracji. Uczestnicy nie muszą się natomiast przejmować kosztami uczestnictwa czy rejestracji.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu Enterprise Europe Network współfinansowanego przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku, Ministerstwa Rozwoju i Technologii ze środków państwa oraz ze środków własnych GAPR i zaangażowanych Partnerów — wyjaśniają organizatorzy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie innowatorslaska.pl. GAPR zachęca także do kontaktu za pośrednictwem maila: [email protected]

źródło: innowatorslaska.pl