BiznesINFO.pl
Biznesinfo

BiznesInfo

ING wystosował ważny komunikat. Chodzi o bezpieczeństwo klientów

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

ING Bank Śląski opublikował oficjalny komunikat, w którym przypomina klientom, jak ważna podczas trwającej epidemii jest ostrożność - nawet podczas wizyty w sklepie. ING przedstawiło kilka przydatnych informacji i wskazówek, które pomogą zminimalizowac ry

ING apeluje do klientów

ING postanowiło poradzić klientom w kwestii dokonywania zakupów. Rady są związane z pandemią koronawirusa, która szaleje w Polsce i na świecie. Ze względu na wciąż rosnącą ilość zakażeń ING przypomina klientom, jak płacić bezpiecznie w tych niezwykle trudnych czasach.

ING radzi, by w miarę możliwości robić zakupy przez internet - to najbezpieczniejsza forma. Wtedy mamy kontakt tylko z zamówionymi towarami i kurierem, a nie z innymi klientami i obsługą sklepu.

Inną opcją, o której przypomina ING, jest odbiór zakupów w paczkomacie – warto pamiętać jednak, żeby unikać bliskiego kontaktu z innymi osobami. Gdy odbieramy paczkę, pamiętajmy, żeby zdezynfekować ręce.

1. Główny doradca premiera nie pozostawia złudzeń: Musimy zamknąć cały kraj2. (https://wtv.pl/wiadomosci-tvp-121120-ws-wydanie-z-dzisiaj ""Wiadomości" TVP biją rekordy żenady. Teraz naprawdę przesadzili, ciężko uwierzyć, że wydarzyło sie naprawdę")3. Pobierający 500+ mają się z czego cieszyć. Od przyszłego roku ważne zmiany w świadczeniu 

ING zaznacza, że najlepiej jest obecnie płacić kartą lub telefonem i to zbliżeniowo. Jeśli płatność wymaga potwierdzenia PIN-em na terminalu, nie podawajmy PIN-u sprzedawcy, tylko wpiszmy go samodzielnie. Z kolei gdy czekamy w kolejce do kasy, starajmy się zachować odległość od innych klientów. WHO rekomenduje dystans około 1,5 metra.

ING zwiększył limit płatności zbliżeniowych

ING przypomina, że 20 marca zwiększył kwotę płatności zbliżeniowych bez podawania PIN-u. Płatność kartą trzeba potwierdzić PIN-em, jeśli przekracza ona 100 zł. Dotyczy to także płatności kartami Visa zbliżeniową i Mastercard w telefonie, które działają w aplikacji Moje ING mobile i płatności Google Pay.

Klienci ING już teraz mogą płacić zbliżeniowo bez żadnych limitów za pomocą wirtualnego portfela Apple Pay lub Garmin Pay. Wystarczy, że odblokują urządzenie i zbliżą je do terminala.

ING: jak uruchomić płatności telefonem?

ING przypomina w komunikacie, że płatność za pomocą telefonu można uruchomić w aplikacji Moje ING mobile, pod warunkiem że telefon spełnia wymagania techniczne.

Jeśli chodzi o telefony z systemem iOS, można dodać kartę do Apple Wallet (Apple Pay), zarówno debetową i kredytową, jak i firmową oraz prywatną.

Z kolei na telefonach z systemem Android wygląda to następująco. Jeśli macie już kartę Visa zbliżeniowa, możecie uruchomić płatności kartą w telefonie w aplikacji Moje ING mobile. Możecie też dodać kartę debetową lub kredytową do Google Pay.

Natomiast jeśli nie macie jeszcze karty płatniczej  − możecie zamówić bezpłatnie kartę Mastercard w telefonie i uruchomić płatności mobilne w Moim ING mobile. Działa z kontem osobistym i firmowym.

ING przypomina też o możliwości płacenia za pomocą zegarków Garmin z płatnościami Garmin Pay. Wystarczy pobrać aplikację w sklepie Google Pay lub AppStore i dodać kartę płatniczą do aplikacji Garmin Connect.

Tagi:

Redakcja BiznesInfoAutor

Redakcja BiznesInfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >