Robert Biedroń kandydat na prezydenta
Facebook/Robert Biedroń
Autor Paulina Musianek - 30 Lipca 2019

Robert Biedroń kandydatem lewicy na prezydenta Polski

Według nieoficjalnych doniesień, eurodeputowany Robert Biedroń nie bierze udziału w wyborach parlamentarnych, ponieważ będzie kandydował na prezydenta.

Nieoficjalne: Biedroń ma ubiegać się o urząd prezydenta Polski

Robert Biedroń, eurodeputowany i lider Wiosny, nie weźmie udziału w wyścigu do parlamentu. Zbiera siły na inne zadanie. Według źródła bliskiego sztabu lewicy, ma on być kandydatem na prezydenta w 2020 roku - informuje "Gazeta Wyborcza". Ponoć sam miał zaproponować poparcie jego kandydatury na stanowisko prezydenta, na co przystał Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

Jak czytamy w “GW”, ponoć pozostanie Biedronia w Brukseli ma chronić jego wizerunek podczas kampanii wyborczej, ponieważ podczas wyborów prezydenckich to właśnie on może przechylić szalę na korzyść jednego z kandydatów. Pomimo tego, że polityk nie bierze udziału w wyścigu do parlamentu, ma on zostać szefem sztabu wyborczego lewicy i odpowiadać za strategię i planowanie wspólnej kampanii. Na czele kampanii parlamentarnej staną pozostali liderzy - Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty.

Robert Biedroń ma szansę na wygraną?

Nie bez znaczenia lewica przystała na pomysł kandydatury Roberta Biedronia na prezydenta. Spośród liderów Lewicy ufa mu najwięcej Polaków - aż 34%. Robert Biedroń jest liderem i założycielem Wiosny - partii powstałej na początku 2019 roku. Jest również założycielem Kampanii Przeciw Homofobii, w latach 2011 - 2014 r. był posłem na Sejm, od 2014 r. prezydentem Słupska, a od 2019 europosłem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
  4. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News