Gruzja zakazuje ruchu samochodów osobowych
Pixabay/staboslaw
Autor Maria Glinka - 17 Kwietnia 2020

Jeden z krajów wprowadza zakaz ruchu samochodów osobowych. Nie pójdziesz tam też na cmentarz

Gruzja stawia na zdecydowane działania w walce z koronawirusem. W związku z prawosławnymi obchodami Wielkanocy, które wypadają w ten weekend, od piątku do wtorku obowiązuje zakaz ruchu samochodów osobowych.

Gruzja zaostrza ograniczenia

Gruzja postanowiła uaktualnić strategię walki z pandemią jeszcze przed nadejściem Wielkanocy, która w tym roku w kościele prawosławnym odbywa się w dniach 19-21 kwietnia. Chcąc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa rząd podjął decyzję o wprowadzeniu całkowitego zakazu ruchu samochodów osobowych od 17 do 21 kwietnia. Spod restrykcji wyłączone są przewozy towarowe.

Od środy przez 10 dni nie można ani wjeżdżać ani wyjeżdżać z czterech największych miast w Gruzji - Tbilisi, Kutaisi, Batumi i Rustawi.

Dużo łatwiej stracisz prawo jazdy. Rząd już pracuje nad zmianamiDużo łatwiej stracisz prawo jazdy. Rząd już pracuje nad zmianamiCzytaj dalej

Cmentarze zamknięte, maseczki obowiązkowe

W związku z nadchodzącymi świętami władza postanowiła zamknąć cmentarze. Rzecznik premiera Gruzji Irakli Czikowani oznajmił, że również od piątku obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych w budynkach i przestrzeni publicznej.

We wtorek zapadła decyzja o wydłużeniu stanu wyjątkowego do 10 maja. Według wcześniejszych zapowiedzi miał obowiązywać do 21 kwietnia.

Wobec zbliżających się świąt gruzińscy epidemiolodzy apelują do obywateli o spędzenie Wielkanocy w gronie najbliższej rodziny i unikanie wychodzenia z domów.

Jednak zgodnie z informacjami podanymi przez portal civil.ge mimo godziny policyjnej między 22:00 a 6:00 wierni będą mogli uczestniczyć w nocnej liturgii w cerkwiach. Rzecznik premiera podkreślił, że w większych budynkach sakralnych konieczne będzie zachowanie bezpiecznego odstępu (2 metry). W mniejszych świątyniach mogą przebywać jedynie duchowni.

W Gruzji odnotowano jak dotąd 370 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 34 tylko minionej doby. Łącznie zmarło 77 osób, a pierwszy zgon zarejestrowano dopiero na początku kwietnia, co zdaniem niektórych ekspertów świadczy o tym, że pandemia w Gruzji jest na wczesnym etapie rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News