BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jeden z krajów wprowadza zakaz ruchu samochodów osobowych. Nie pójdziesz tam też na cmentarz

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Gruzja stawia na zdecydowane działania w walce z koronawirusem. W związku z prawosławnymi obchodami Wielkanocy, które wypadają w ten weekend, od piątku do wtorku obowiązuje zakaz ruchu samochodów osobowych.

Gruzja zaostrza ograniczenia

Gruzja postanowiła uaktualnić strategię walki z pandemią jeszcze przed nadejściem Wielkanocy, która w tym roku w kościele prawosławnym odbywa się w dniach 19-21 kwietnia. Chcąc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa rząd podjął decyzję o wprowadzeniu całkowitego zakazu ruchu samochodów osobowych od 17 do 21 kwietnia. Spod restrykcji wyłączone są przewozy towarowe.

Od środy przez 10 dni nie można ani wjeżdżać ani wyjeżdżać z czterech największych miast w Gruzji - Tbilisi, Kutaisi, Batumi i Rustawi.

Cmentarze zamknięte, maseczki obowiązkowe

W związku z nadchodzącymi świętami władza postanowiła zamknąć cmentarze. Rzecznik premiera Gruzji Irakli Czikowani oznajmił, że również od piątku obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych w budynkach i przestrzeni publicznej.

We wtorek zapadła decyzja o wydłużeniu stanu wyjątkowego do 10 maja. Według wcześniejszych zapowiedzi miał obowiązywać do 21 kwietnia.

Wobec zbliżających się świąt gruzińscy epidemiolodzy apelują do obywateli o spędzenie Wielkanocy w gronie najbliższej rodziny i unikanie wychodzenia z domów.

Jednak zgodnie z informacjami podanymi przez portal civil.ge mimo godziny policyjnej między 22:00 a 6:00 wierni będą mogli uczestniczyć w nocnej liturgii w cerkwiach. Rzecznik premiera podkreślił, że w większych budynkach sakralnych konieczne będzie zachowanie bezpiecznego odstępu (2 metry). W mniejszych świątyniach mogą przebywać jedynie duchowni.

W Gruzji odnotowano jak dotąd 370 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 34 tylko minionej doby. Łącznie zmarło 77 osób, a pierwszy zgon zarejestrowano dopiero na początku kwietnia, co zdaniem niektórych ekspertów świadczy o tym, że pandemia w Gruzji jest na wczesnym etapie rozwoju.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >