Fryzjer ponownie otwarty już niedługo
Pixabay/Victoria_Borodinova
Autor Maria Glinka - 9 Maja 2020

Resort rozwoju zabrał głos w sprawie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Już niedługo otwarcia

Fryzjer i kosmetyczka powrócą do pracy w trzecim etapie odmrażania gospodarki – poinformowało dzisiaj Ministerstwo Rozwoju. W dalszym ciągu trwają resortowe konsultacje w sprawie wytycznych umożliwiających bezpieczne otwarcie salonów piękności.

Fryzjer i kosmetyczka ponownie ugoszczą klientów

Fryzjer i kosmetyczka z niecierpliwością czekają na otwarcie. W dzisiejszym komunikacie resort rozwoju przyznał, że salony będą mogły wznowić swoją działalność w ramach uruchomienia trzeciego etapu ożywiania gospodarki. Otwarciu zakładów piękności będzie towarzyszyło wdrożenie nowych zasad minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem. W dalszym ciągu trwają prace nad katalogiem wytycznych dla fryzjerów i kosmetyczek – podaje bankier.pl.

„Od kilku tygodni prowadzimy intensywny dialog z przedstawicielami tej branży. Mam nadzieję, że dynamika zachorowań w naszym kraju z tygodnia na tydzień będzie coraz słabsza, co umożliwi otwarcie branży. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier Morawiecki" – wyznała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk dodała, że resort rozpatruje postulaty branży i liczy, że uda się „uniknąć bankructw w tej – niezwykle silnie dotkniętej przez konsekwencje pandemii koronawirusa – gałęzi biznesu".

Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0Czytaj dalej

Przedstawiciele branży czekają na wytyczne

Powrót do pracy oznacza również wkroczenie do nowej rzeczywistości pełnej sanitarnych reguł. Dlatego ważne jest, aby „przedsiębiorcy mieli czas na przygotowanie się do wdrożenia zasad, które nie zawsze są proste" – podkreśliła wiceprezydent z Konfederacji Lewiatan i współtwórczyni marki Dr Irena Eris Henryka Orfingera.

Salony fryzjerskie czy kosmetyczne to miejsca, w którym kontakt międzyludzki jest bardzo duży, dlatego właściciele muszą położyć duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa klientów, ale cieszą się, że powstanie „zestaw praktycznych wytycznych i procedur, których stosowanie pozwoli podjąć pracę" – wyznała dyrektor generalna i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego dr Anna Oborska.

Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jarosław Kaczyński zatrudnił 26-latka na wysokie stanowisko. Zastanawiająca historia młodego mężczyzny

Popularna i ważna gałąź gospodarki już niedługo ponownie otwarta

Dane z końca marca 2020 r. wskazują, że ok. 87,6 tys. spółek deklaruje prowadzenie działalności gospodarczej określanej jako „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”. Stanowi to 2,2 proc. wszystkich spółek w rejestrze REGON. 99,6 proc. z pośród nich to mikrofirmy.

Wszystkie salony piękności zostały zamknięte 2 kwietnia wraz z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy nastąpi ich otwarcie? Na termin uruchomienia trzeciego etapu odmrażania gospodarki przedstawiciele władzy coraz częściej wskazują 18 maja. O tym, czy te zapowiedzi zostaną zrealizowane, przekonamy się w przeciągu najbliższego tygodnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  3. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News