Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Flexee: Nowy benefit, który pokochają pracownicy w każdej branży
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 05.07.2021 02:00

Flexee: Nowy benefit, który pokochają pracownicy w każdej branży

Obraz1

Wcześniejsza wypłata przydaje się nie tylko wtedy, gdy pojawia się okazja (np. wyjazd last minute i szansa na spontaniczny urlop). Niestety często spadają na nas zdarzenia losowe, które wymagają finansowania i nie cierpią zwłoki (np. nagła konieczność leczenia stomatologicznego). Jeśli nie mamy oszczędności, jesteśmy zmuszeni pożyczać pieniądze od rodziny lub znajomych, korzystać z tzw. chwilówek o skandalicznym oprocentowaniu lub zaciągać debet na koncie. Możemy też zwrócić się do szefa z prośbą o wcześniejszą wypłatę części wynagrodzenia, to jednak łączy się z niewątpliwym dyskomfortem związanym z bezpośrednim kontaktem z przełożonym i formalnościami (np. składanie stosownego wniosku).

Zalety aplikacji Flexee

Teraz Andrzej Nowak, Piotr Kędzierski i Michał Maciuk, twórcy nowej aplikacji mobilnej Flexee, odpowiadają na potrzeby zarówno pracowników, jak i pracodawców. Poza umożliwieniem wcześniejszego odebrania części wynagrodzenia, minimalizacja formalności, maksymalizacja komfortu oraz przyspieszenie procedur to chyba najważniejsze zalety korzystania z Flexee. 

Dostęp do wynagrodzenia w miarę zarabiania jest bardzo pozytywnie oceniany przez pracowników, ale mało która branża stosuje tzw. pensje tygodniowe. System, do którego przyzwyczajeni są np. kucharze, kelnerzy lub pracownicy budowlani będzie miał niedługo szansę wdrożenia i spopularyzowania we wszystkich rodzajach firm, a skorzystać z niego będą mogli wszyscy pracownicy niezależnie od rodzaju podpisanej umowy. Ponadto, aplikacja Flexee będzie prosta w obsłudze, pozwoli uniknąć „papierkowej roboty” i będzie można z niej korzystać wszędzie i o każdej porze, jeśli tylko będziemy mieli urządzenie z zainstalowaną aplikacją i dostęp do internetu. 

Więcej informacji o zaletach i możliwościach aplikacji Flexee znajdziesz w tym artykule: 

Rozmowa z Andrzejem Nowakiem, CEO Flexee:

Q: Czy to prawda, że obecnie zadłuża się coraz więcej gospodarstw domowych? Z czego to wynika?

A: Tak, to prawda. Według najnowszych badań z podobnym problemem zmaga się aż 41% polskich gospodarstw domowych. Wielu ludzi ma co najmniej raz w miesiącu taki moment, w którym zastanawia się, skąd wziąć pieniądze na jakiś podstawowy wydatek. Dotyczy to szczególnie pracowników w grupie wiekowej 20-45 lat. Okazuje się, że jeden przelew miesięcznie zwiększa ochotę na nieprzewidziane wydatki, które są realizowane zaraz po wypłacie. Ale zdarzają się też różne ciężkie sytuacje życiowe, jak np. nieplanowane leczenie lub naprawa samochodu. Często użytkownikom chodzi też o możliwość skorzystania ze świetnej promocji na wybrany produkt, gdy do pensji jeszcze daleko. To jest właśnie grupa docelowa Flexee, aplikacji, która daje możliwość wypłacenia sobie pieniędzy za przepracowane już dni, a nawet godziny, w dowolnym momencie miesiąca. 

Q: Dla kogo tak właściwie jest Flexee?

A: Dla każdego. Ludzie, którzy nie chcą, czy nie mogą czekać do wypłaty, będą tym rozwiązaniem zachwyceni. Pieniądze można otrzymać natychmiast na swój rachunek bankowy, zaraz po naciśnięciu przycisku „wypłać” w aplikacji Flexee. Co ważne, każda umowa się liczy! Nie ma znaczenia, czy pracownik zatrudniony jest na umowie o pracę, zleceniu, dziele czy B2B – każdy może liczyć na szybszą wypłatę. 

Q: W jaki sposób Flexee może pomóc w walce z zadłużaniem się?

A: Flexee jest rozwiązaniem, które sprawia, że nie trzeba się zadłużać. Po pierwsze – nie każdy chce i może brać pożyczki. Po drugie – staranie się o nie to proces związany z męczącą „papierologią” i kosztami, które wielu zniechęcają. W przypadku Flexee formalności dopełniamy tylko raz, później wszystko odbywa się automatycznie. Aplikacja daje możliwość korzystania z pieniędzy, które pracownik już wypracował na danym etapie miesiąca. Wielu naszych użytkowników wypłaca sobie po 100,200 zł co jakiś czas, żeby mieć na bieżąco pieniądze na niezaplanowane wydatki. Bardzo sobie chwalą tę elastyczność i nie wyobrażają sobie już życia bez możliwości, które daje im Flexee. 

Q: To rzeczywiście aż tak wygodne?

A: Statystycznie, ponad 80% naszych użytkowników już w ciągu 30 dni od zarejestrowania się w aplikacji dokonuje pierwszej wypłaty poprzez Flexee. Zaś średnio użytkownik aplikacji w ciągu miesiąca kilkukrotnie wypłaca część swojego wynagrodzenia – co nas bardzo cieszy, bo pokazuje, że Flexee to nie tylko produkt finansowy. Flexee to jest nowy styl życia, swoboda działania, realizowania pasji lub zakupów. Mimo że w czasie pandemii dominowały negatywne emocje, obserwujemy, że sytuacja się zmienia i większość z nas patrzy w przyszłość z optymizmem. Chcemy, aby nasz produkt wzmacniał ten optymizm w konsumentach.

Q: Czyli że korzystanie z aplikacji Flexee może paradoksalnie pomóc w zarządzaniu finansami osobistymi?

A: Zgadza się! Aż 75 % z tych, którzy doświadczają problemów finansowych deklaruje, że ma to wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Flexee pomaga w zarządzaniu finansami osobistymi. Badania potwierdzają, że dostęp do wcześniejszej wypłaty nie powoduje zwiększania zadłużania się pracownika i przekłada się na polepszenie zarządzania przez niego finansami i bilansowania wydatków z przychodami. Ma to niebagatelny wpływ na obniżenie stresu i polepszenie samopoczucia. A zadowolony pracownik, to pracownik bardziej efektywny. 

Q: Żyjemy w czasach rynku pracownika. Pracodawcy szukają obecnie coraz więcej benefitów, które mogłyby być atrakcyjne dla osób, które zatrudniają. Czy Flexee wpisuje się w ten trend? 

A: Zdecydowanie tak. Flexee to doskonały benefit. Owocowe czwartki i karta na siłownię straciły już znacznie na atrakcyjności. Obecnie łatwiej przyciągnąć pracownika, oferując mu wypłatę wynagrodzenia częściej niż raz w miesiącu. Rynek pracownika odradza się po pandemii, więc nasza aplikacja świetnie wpisuje się w nowe realia, wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom. Pracodawcy, poprzez których dostarczamy naszą aplikację do ich pracowników, wracają do nas z prośbą o dołączanie do naszego systemu kolejnych. Dzięki Flexee łatwiej pozyskują nowych pracowników, a co istotne, nie muszą walczyć podnoszeniem wynagrodzeń o ich pozyskanie.

Materiał redakcyjny powstał na podstawie materiałów prasowych flexee.eu

Tagi: wypłata