Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Dziewięciodniowa majówka? Wiemy, kiedy wziąć wolne
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 07.04.2024 18:20

Dziewięciodniowa majówka? Wiemy, kiedy wziąć wolne

urlop, piknik, osoba w kapeluszu
Fot. Pixabay/Nowaja

Majówka w 2024 roku zapowiada się dla Polaków wyjątkowo atrakcyjnie. Wiele popularnych kierunków będzie tańszych niż w zeszłym roku, a majowe wakacje mogą potrwać nawet 9 dni. Zdradzamy, jak najlepiej wykorzystać urlop majowy.

Majówka all inclusive

Długi weekend majowy to jedna z ulubionych okazji Polaków do odpoczynku. Nie zawsze jednak dni ustawowo wolne od pracy pozostawiają duże pole do manewru w kwestii przedłużenia urlopu. Tym razem jednak będziemy mieli do tego idealną okazję. Jak zauważa portal wakacje.pl, w tym roku z oferty zagranicznej turystyki zorganizowanej może skorzystać nawet o 25 proc. więcej niż w 2023 roku. Zdecydowana większość, bo 80 proc. wczasowiczów decyduje się także na wyjazd ”all inclusive”.

W tym roku turystów kusi nie tylko wyjątkowo długi czas wypoczynku, ale również niskie ceny. Wiemy, w jakie strony Polacy wybierają się najchętniej. Majówka to bowiem wcale nie ”wakacje na działce”.

Zacznie się w poniedziałek rano. Biedronka ma same hity na wiosnę

Brak pomysłu na urlop? Biura podróży polecają

Dominik Miłowski, wiceprezes ds. produktu w wakacje.pl, podkreśla, że zagraniczne wyjazdy majówkowe to wciąż domena par. Na dalsze wycieczki z roku na rok decyduje się jednak coraz więcej rodzin. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie touroperatorzy przygotowali w tym roku większe programy niż w ubiegłym roku. Zwiększone zostały nie tylko oferta hotelowa, ale także liczba miejsc w samolotach.

Które kierunki cieszą się największą popularnością? Zdecydowanymi liderami są Turcja, Egipt i Grecja. Jak podkreślają eksperci, to zasługa dobrego stosunku jakości do ceny - ta w tym sezonie będzie jeszcze atrakcyjniejsza, a wakacje za granicą wcale nie będą wymagać wygranej na loterii. Na wyjazdach zaoszczędzimy, w stosunku do roku ubiegłego od 80 zł od osoby w przypadku wyjazdu do Turcji, aż 290 zł jadąc do Egiptu i prawie 350 zł, decydując się na Grecję.

Kiedy wziąć urlop? Majówka może trwać nawet trzy razy dłużej

W tym roku zdecydowanie warto zaplanować majówkowy urlop z wyprzedzeniem. Zaledwie trzy dodatkowe dni urlopu mogą nam zagwarantować aż dziewięć dni wakacji. To zasługa korzystnego ułożenia w kalendarzu - 1 i 3 maja wypadają w tym roku w środę i piątek. Wystarczy zatem wziąć urlop 2 maja, a także 29 i 30 kwietnia, by połączyć ze sobą dwa weekendy.

źródło: tvn24.pl, wakacje.pl