BiznesINFO.pl
Biznes Info

Biznes Info

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ponad 40 tys. zł na głowę, niebawem rusza nabór wniosków

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Dotacje na rozpoczęcie działalności w maju to prawdziwa petarda dla przedsiębiorców. W puli do zgarnięcia jest kilkadziesiąt tysięcy złotych. Załapać się mogą nawet studenci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie dotacje można otrzymać w maju

  • Która inicjatywa jest skierowana do studentów

  • Skąd pomył na dotacje do własnych biznesów

Dotacje na własny biznes

Druga edycja programu "Grant na start" zakończyła się przyznaniem po ponad 42 tys. złotych wsparcia na rozkręcenie własnego biznesu. Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców woj. łódzkiego, a kolejna edycja tuż za rogiem.

W kolejnej edycji mogą wygrać 32 osoby, które otrzymają ponad 20 tys. złotych jednorazowego wsparcia oraz 1,6 tys. zł comiesięcznego świadczenia pomostowego, a to w skali roku daje ponad 19 tys. złotych. "Grant na start III" będzie skierowany do osób po 30. roku życia, ale to nie wszystko.

Portal mambiznes.pl informuje, że program jest skierowany do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo, zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą i znajdujących w tragicznej sytuacji wobec rynku pracy. Koniecznością jest także zamieszkiwanie województwa łódzkiego.

Dofinansowanie można otrzymać na najróżniejszy pomysł biznesowy. W drugiej edycji pieniądze otrzymały m.in.: usługi motoryzacyjne, remontowo-budowlane, czy z zakresu doradztwa finansowego.

Celem tego projektu jest wzrost mikroprzedsiębiorstw w regionie, które stworzą szansę na samozatrudnienie. Jednakże to nie wszystko, w ramach innego projektu dotację mogą zdobyć studenci.

Dotacje nawet dla studentów

Dotacje w ramach programu "Pierwszy biznes - wsparcie" na starcie mogą zdobyć bezrobotni, studenci i absolwenci uczelni wyższych. Haczyk polega na tym, że dotacja nie jest bezzwrotna, a przyjmuje formę pożyczki.

Pożyczkę otrzymaną w ramach programu należy spłacić w przeciągu kolejnych siedmiu lat. Resort rozwoju, pracy i technologii podkreśla, że jest ona bardzo atrakcyjnie oprocentowana i przeznaczono na nie pulę 50 mln złotych.

Portal mambiznes.pl informuje, że o dotację starało się niemal tysiąc podmiotów, ale pieniądze przyznano 637 z nich na łączną kwotę 51 mln złotych. Średnio jedna pożyczka wyniosła 78,8 tys. zł.

Brak funduszy na zrealizowanie marzeń o własnym biznesie. Województwo łódzkie chce, aby młodzi mieszkańcy dzięki poszczególnym programom mogli zaktywizować się zawodowo.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Ostatni dzwonek dla produkujących wyroby z akcyzą

Finanse

Do końca czerwca możesz zgłosić się do rejestru. Później nie wyprodukujesz produktów obłożonych akcyzą

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >