dolar amerykański
pexels
Autor Artykuł Sponsorowany - 10 Grudnia 2020

Dolar amerykański – najpopularniejsza z walut

Choć korzystamy z bardzo wielu walut z krajów całego świata, to dolar amerykański jest obok Euro najpopularniejszą walutą, wykorzystywaną codziennie na całym świecie do szeregu różnego typu transakcji. W Polsce także. Dlaczego dolar amerykański jest tak popularny i tak ważny na świecie?

Dlaczego dolar jest taki ważny na całym świecie?

Dolar amerykański to już od kilkudziesięciu lat jedyna waluta rezerwowa na całym świecie. Nawet Polski Bank Centralny posiada aktywa w tej walucie. Kursy walut są bardzo istotne dla cen wielu dóbr importowanych czy eksportowanych. Kurs dolara istotnie wpływa na ceny dóbr importowanych do Polski, w tym na przykład ropy naftowej. W tej walucie jest także rozliczany nasz eksport i to jej kurs określa jego aktualną wartość. Dolar amerykański to jedna z walut najczęściej wymienianych w Polsce.

Aktualny kurs dolara amerykańskiego

Kursy walut zmieniają się jak w kalejdoskopie - codziennie nowe notowania walut pojawiają się na listach w kantorach internetowych. W stosunku do złotówki, kurs dolara kształtuje się w okolicach 4 złotych. Aktualne kursy walut można sprawdzić na kilka sposobów:

- najprościej jest wpisać po prostu odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i od razu pokaże się odpowiedź.

- warto jednak też sprawdzić aktualne notowania w kantorach internetowych, takich jak Walutomat. W taki sposób zweryfikujesz bieżący kurs dolara amerykańskiego oraz innych walut, których wybór jest naprawdę bardzo szeroki.

- dodatkową opcją jest możliwość skorzystania z kalkulatorów, które pomogą Ci przeliczyć, ile dostaniesz za wymianę danej, konkretnej kwoty.

Jak najlepiej wymienić dolara amerykańskiego?

Istnieje kilka sposobów na wymianę walut. Dolara amerykańskiego możesz wymienić zarówno w kantorze stacjonarnym, banku, jak i w kantorze internetowym. W kantorze stacjonarnym opłacalna i najbezpieczniejsza będzie wymiana jedynie niewielkich kwot. W banku zaś wymienisz tylko tak popularne waluty, jak dolar czy euro, ale z koniecznością założenia konta walutowego albo przewalutowania podczas korzystania z kart płatniczych za granicą, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Najlepszym sposobem na wymianę dolara amerykańskiego, jak i każdej waluty jest kantor internetowy. Kursy tej waluty są tutaj najkorzystniejsze, a wymieniać można nawet duże kwoty bez konieczności zakładania specjalnie konta walutowego. Kantor internetowy jest idealną opcją wymiany waluty, także wtedy, gdy potrzebujesz akurat dolara amerykańskiego do płatności online za dowolny zakup z zagranicznego sklepu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News