BiznesINFO.pl
Rybołówstwo

Obraz erwin nowak z Pixabay

Już od dziś można składać wnioski o nowe dofinansowanie. Jednak nie każdy ma prawo je dostać

1 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Dofinansowanie na rybołówstwo oraz wsparcie akwakultury – od dziś można składać wnioski. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła właśnie nabór. Zdradzamy szczegóły.

Dofinansowanie w ramach walki ze skutkami pandemii COVID-19 trafi także do osób zajmujących się połowem ryb. ARiMR uruchomiła właśnie procedurę przyjmowania wniosków na dofinansowanie rybołówstwa. Wnioski można składać na wsparcie kapitałowe w ramach działania unijnego programu: "Przetwarzanie produktów rybołówstwa i akwakultury”.

Dofinansowanie rybaków

Wysokość dofinansowania jest zależna od przychodu netto za lata 2016-2018. Na podstawie zapisów z dokumentów księgowych wylicza się średnią arytmetyczną. Jeżeli zakłady przetwórcze rozpoczęły swoją działalność po 2016 roku, to do wyliczenia bierze się pod uwagę pełne lata z okresu prowadzenia działalności. Wyliczona średnia stanowi współczynnik O, który podkłada się do następującego wzorca dofinansowania:R = O x N, GDZIE:R: kwota wsparcia, inaczej dofinansowanieO: wyliczona średnia arytmetycznaN: współczynnik wsparcia ustalony na 5 proc.

O dofinansowanie mogą aplikować zakłady przetwórcze, które w rozumieniu unijnych przepisów są mikroprzedsiębiorstwami, małymi lub średnimi firmami. Wnioski o dofinansowanie są przyjmowane od 1 do 7 września, a składać je można w regionalnych oddziałach ARiMR właściwych ze względu na miejsce prowadzenia działalności. Wnioski składać należy osobiście lub za pomocą przesyłki pocztowej. Agencja nie umożliwia składania wniosków on-line. Pula środków przewidziana na dofinansowanie to aż 80 000 000 złotych. Podstawowym kryterium przyznania dofinansowania jest termin złożenia wniosku. 

O dofinansowanie ubiegać się można składając wniosek, który dostępny wraz z instrukcją wypełnienia na stronie ARiMR. 

<

Tagi:

dofinansowanierolnictwopieniądzefundusze unijne

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >