Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Już od dziś można składać wnioski o nowe dofinansowanie. Jednak nie każdy ma prawo je dostać
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:47

Już od dziś można składać wnioski o nowe dofinansowanie. Jednak nie każdy ma prawo je dostać

Rybołówstwo
Obraz erwin nowak z Pixabay

Dofinansowanie w ramach walki ze skutkami pandemii COVID-19 trafi także do osób zajmujących się połowem ryb. ARiMR uruchomiła właśnie procedurę przyjmowania wniosków na dofinansowanie rybołówstwa. Wnioski można składać na wsparcie kapitałowe w ramach działania unijnego programu: "Przetwarzanie produktów rybołówstwa i akwakultury”.

Dofinansowanie rybaków

Wysokość dofinansowania jest zależna od przychodu netto za lata 2016-2018. Na podstawie zapisów z dokumentów księgowych wylicza się średnią arytmetyczną. Jeżeli zakłady przetwórcze rozpoczęły swoją działalność po 2016 roku, to do wyliczenia bierze się pod uwagę pełne lata z okresu prowadzenia działalności. Wyliczona średnia stanowi współczynnik O, który podkłada się do następującego wzorca dofinansowania:R = O x N, GDZIE:R: kwota wsparcia, inaczej dofinansowanieO: wyliczona średnia arytmetycznaN: współczynnik wsparcia ustalony na 5 proc.

O dofinansowanie mogą aplikować zakłady przetwórcze, które w rozumieniu unijnych przepisów są mikroprzedsiębiorstwami, małymi lub średnimi firmami. Wnioski o dofinansowanie są przyjmowane od 1 do 7 września, a składać je można w regionalnych oddziałach ARiMR właściwych ze względu na miejsce prowadzenia działalności. Wnioski składać należy osobiście lub za pomocą przesyłki pocztowej. Agencja nie umożliwia składania wniosków on-line. Pula środków przewidziana na dofinansowanie to aż 80 000 000 złotych. Podstawowym kryterium przyznania dofinansowania jest termin złożenia wniosku. 

O dofinansowanie ubiegać się można składając wniosek, który dostępny wraz z instrukcją wypełnienia na stronie ARiMR. 

<