Diesel mocno w górę. Jest najdroższy od 9 miesięcy
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 6 Stycznia 2020

Co trzeci kierowca ma spory problem. Tak źle nie było od maja ubiegłego roku

Diesel mocno podrożał. Olej napędowy, na którym jeździ co trzeci Polak, osiąga ceny, których nie widzieliśmy od 8 miesięcy. Ceny diesla i tak ostatnio wzrastały, ale obecnie ich wzrost jeszcze bardziej się zdynamizował.

Diesel szaleje ze swoimi cenami. Ubiegły tydzień średnia cena diesla zamykała na poziomie 5,20 zł za litr. Olej napędowy względem wcześniejszego tygodnia zdrożał o 7 groszu. Ale to nie koniec, bo wciąż drożeje. Jak podaje Gazeta.pl, na litrze to już 23 grosze więcej od benzyny 95-oktanowej.

W Polsce najgorzej mają ci kierowcy z olejem napędowym, którzy mieszkają na Podlasiu lub na Opolszczyźnie. Tam diesel osiągnął ceny na poziomie 5,24 zł za litr. Tylko nieco lepiej jest w województwach małopolskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Olej napędowy w tych rejonach Polski kosztuje 5,23 zł za litr. Najmniej diesel wyniesie nas ma Dolnym Śląsku - 5,14 zł i województwie łódzkim - 5,13 zł.

Podczas kontroli zapłacisz nawet 5,2 tys. zł kary. Niektórzy mogą liczyć na taryfę ulgowąPodczas kontroli zapłacisz nawet 5,2 tys. zł kary. Niektórzy mogą liczyć na taryfę ulgowąCzytaj dalej

Diesel ostro w górę. Ceny oleju napędowego sięgają wysoko

Drożejący diesel to fatalna wiadomość dla co trzeciego polskiego kierowcy. Dlaczego co trzeciego? Jak wynika z danych Eurostatu, 30% Polaków porusza się właśnie na silnikach spalających olej napędowy. Warto przy tym zaznaczyć, że w żadnym z województw średnia cena benzyny nie przekroczyła 5 zł.

Ceny oleju napędowego, które rosną z dnia na dzień to efekt zabójstwa drugiej osoby w Iranie - generała Kasima Sulejmaniego. Śmierć osoby, która w strefę wpływów Iranu wprowadziła Irak, Liban, Jordanię i Syrię nie mogła przejść bez echa na rynku ropy naftowej - kluczowego surowca na Bliskim Wschodzie.

Lepiej rób zapasy mięsa. Pierwszy kwartał roku będzie trudnyLepiej rób zapasy mięsa. Pierwszy kwartał roku będzie trudnyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News