Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Czy warto ubezpieczyć kredyt ratalny?
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 02.12.2023 16:47

Czy warto ubezpieczyć kredyt ratalny?

rodzina
materiał partnera

Co zrobię w przypadku utraty płynności finansowej? To pytanie powinien zadać sobie każdy kredytobiorca w momencie podejmowania decyzji o finansowaniu zakupów na raty, czy o zaciągnięciu kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Poniżej wyjaśniamy czy i kiedy warto skorzystać z ubezpieczenia kredytu ratalnego.

Ubezpieczenie kredytu – co Ci daje?

Zaciągając zobowiązanie - czy to na kilka czy na kilkanaście lat - trzeba mieć na uwadze, że w okresie jego spłaty mogą wystąpić różnego rodzaju nieprzewidziane sytuacje. Mogą one wpłynąć na naszą zdolność do regularnego spłacania zobowiązań. Istnieją sposoby, aby się przed nimi uchronić. Wystarczy wykupić ubezpieczenie kredytu, które będzie chronić ubezpieczonego i jego bliskich na wypadek utraty pracy, niezdolności do pracy, śmierci lub poważnego zachorowania. Przy czym należy mieć na uwadze, że każde z tych ubezpieczeń ma swoje własne warunki i korzyści.

Ubezpieczenie kredytu - czy jest obowiązkowe i przed czym Cię ochroni?

Ubezpieczenie kredytu konsumenckiego – ratalnego i kredytu gotówkowego - jest dobrowolne. Tak jest też w przypadku kredytu ratalnego w szwedzkim Ikano Banku, który - jako jedyny bank - finansuje zakupy na raty w sklepach IKEA. Bank, za niewielką dopłatą do raty kredytu, oferuje ubezpieczenie. Warto je rozważyć, by spać spokojnie, gdy wystąpią nieprzewidziane sytuacje w życiu. Należą do nich:

  • utrata pracy lub czasowa niezdolność do jej wykonywania,
  • poważne zachorowanie,
  • trwała i całkowita niezdolność do pracy,
  • śmierć.

Decydując się na raty w Ikano Banku na zakupy w sklepach IKEA, możesz skorzystać z ubezpieczenia kredytu na korzystnych warunkach. Wykupiona polisa w sytuacjach losowych zapewni pokrycie części lub pozostałych do spłaty rat kredytu przez ubezpieczyciela. Dodatkowo ubezpieczenie, jakie oferuje Ikano Bank w przypadku zakupów na raty w IKEA, obejmuje także nieumyślne uszkodzenie zakupionych towarów przez 120 dni od daty zakupu.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie kredytu ratalnego?

Ikano Bank oferuje rozwiązania finansowe dopasowane do potrzeb i możliwości klientów. Proste i wygodne. Tak jest w przypadku ubezpieczenia kredytu na zakupy w sklepach IKEA. Ubezpieczenie spłaty kredytu i zakupionego towaru gwarantuje kupującemu i jego rodzinie spokój i bezpieczeństwo podczas spłaty kredytu. Szeroki zakres ubezpieczenia, niska składka (tylko 3 zł miesięcznie za każde 1 000 zł kredytu), oraz wygodna forma (składka doliczana jest to raty kredytu) to dodatkowe korzyści ubezpieczenia kredytu ratalnego na zakupy w sklepach IKEA.

ikanobank_11.png

Ubezpieczenie kredytu Ikano Banku na zakupy w IKEA obejmuje:

  • nieumyślne uszkodzenie towarów w ciągu 120 dni od zakupu,
  • utratę pracy lub czasową niezdolność do jej wykonywania – spłata do 6 rat kredytu,
  • poważne zachorowanie – spłata do 12 rat kredytu,
  • trwałą i całkowitą niezdolność do pracy – spłata pozostałej części kredytu,
  • śmierć – spłata pozostałej części kredytu i wypłata 3 000 zł dla bliskiej Ci osoby.

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu ratalnego w Ikano Banku?

Polisa ubezpieczeniowa do kredytu to dodatkowy koszt, który należy rozważyć w momencie podejmowania decyzji o kredycie. Nie jest to prosta decyzja, gdyż trzeba liczyć się z wyższym kosztem kredytu. Korzyścią jest jednak spokój ubezpieczonego i jego rodziny na wypadek choroby, utraty pracy, czy poważnego zachorowania. Warto pamiętać także, że nie każdy potrzebuje ubezpieczenia od wszystkich oferowanych ryzyk. W przypadku rencisty czy emeryta, ubezpieczenie od utraty pracy niekoniecznie jest potrzebne. Co więcej, z ubezpieczenia przy kredycie ratalnym w Ikano Banku może skorzystać osoba do 70 roku życia. Oferta ubezpieczenia kredytu ratalnego w Ikano Banku może być idealnym rozwiązaniem w przypadku kredytów na duże kwoty, np. na zakup mebli kuchennych, rozłożonych w czasie nawet na 30 rat. Składka ubezpieczeniowa w przypadku zakupów na raty w sklepach IKEA to około 3 zł miesięcznie za każde 1 000 zł kredytu. Jest ona doliczana do kwoty miesięcznej raty kredytu. Nie stanowi zatem jednorazowego, odczuwalnego wydatku.

Więcej o naszym kredycie ratalnym na zakupy w sklepach IKEA dowiesz się na stronie: https://ikanobank.pl/raty-ikea

Podsumowanie – czy warto skorzystać z ubezpieczenia zakupów na raty?

Podejmując decyzję o zakupie polisy ubezpieczeniowej w przypadku kredytu konsumenckiego, każdy przypadek należy rozważyć indywidualnie biorąc pod uwagę wysokość kredytu, czas jego spłaty oraz zabezpieczenie finansowe, jakie posiadamy. Z pewnością warto pamiętać, że za niewielką dodatkową opłatę do miesięcznej raty, można zyskać poczucie bezpieczeństwa dla siebie i rodziny na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych, które mogą spowodować trudności w bieżącym regulowaniu zobowiązań.

Artykuł sponsorowany

Tagi: Pieniądze