Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Continental wprowadza oznaczenie "EV-Compatible" na oponach do pojazdów elektrycznych
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 23.04.2024 16:10

Continental wprowadza oznaczenie "EV-Compatible" na oponach do pojazdów elektrycznych

None
fot. materiały prasowe

Continental rozszerza swoją strategię produktową dla pojazdów elektrycznych, wprowadzając nowe oznaczenie "EV-Compatible" na wszystkich nowo wprowadzanych na rynek liniach opon do samochodów osobowych i 4x4 marek z segmentu środka i budżetowych w Europie. 

Co oznacza "EV-Compatible"?

Opony oznaczone logo "EV-Compatible" spełniają wysokie wymagania stawiane przez pojazdy elektryczne, takie jak:

  • Niskie opory toczenia, co zwiększa zasięg
  • Ciche działanie, redukujące hałas
  • Wysoka precyzja prowadzenia i stabilność na zakrętach
  • Wytrzymałość na wysoki moment obrotowy charakterystyczny dla silników elektrycznych

Continental podkreśla, że wszystkie nowe opony w jego ofercie są już zoptymalizowane pod kątem pojazdów elektrycznych. Oznacza to, że kierowcy mogą bez obaw wybrać dowolną oponę Continental, niezależnie od tego, jakim rodzajem pojazdu jeżdżą.

Wraz z rozwojem elektromobilności, nasz nacisk na rozwój zmienił się w niektórych obszarach. W ciągu ostatnich kilku lat intensywnie optymalizowaliśmy całe nasze portfolio opon dla wszystkich układów napędowych – mówi Maria Hanczuch, Head of Program Management Private Mobility EMEA w Continental - Dziś możemy z przekonaniem powiedzieć, że nasze opony są zawsze właściwym wyborem, niezależnie od rodzaju układu napędowego.

Logotyp "EV-Compatible" będzie również używany we wszystkich systemach zamówień dla wybranych aktualnych modeli opon marek Barum, General Tire, Mabor, Matador, Semperit, Uniroyal i Viking, które są już zoptymalizowane pod kątem pojazdów elektrycznych.

Korzyści dla handlu oponami

Nowa strategia opon do pojazdów elektrycznych Continental niesie ze sobą również korzyści dla handlu oponami. Upraszcza ona procesy magazynowania, zamawiania i logistyki, co oszczędza czas i pieniądze.

Tagi: motoryzacja