Niskie ceny paliw odejdą wkrótce do przeszłości
eastnews/Paweł Jaskolka
Autor Radosław Święcki - 9 Maja 2020

Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.

Ceny paliw wkrótce pójdą w górę? Według analityków to realny scenariusz, w związku z rosnącymi cenami ropy naftowej na światowych rynkach.

Ceny paliw wzrosną?

Ceny paliw na stacjach spadają od początku 2020 roku. W tej chwili średnia cena za litr benzyny wciąż wynosi poniżej 4 zł.

Z prognozy portalu e-petrol.pl, którą podaje Radio Zet wynika, że w nadchodzącym tygodniu ceny benzyny bezołowiowej 95 utrzymają się w przedziale 3,84-3,99 zł za litr, diesla 3,91-4,05 zł/l, a autogaz będzie kosztował między 1,67 a 1,72 zł za litr.

Eksperci portalu prognozują jednak, że to już ostatnie dni, w których obowiązują tak niskie ceny. W ich ocenie pierwsze oznaki nadchodzących zmian widać już na rynku hurtowym, gdzie paliwa drożeją. Dawno niewidziane podwyżki zaobserwowano w ostatnich dniach w rafineriach. Szczególnie dynamicznie rosły notowania benzyn.

GIS apeluje w sprawie dezynfekcji rąk. Jednej rzeczy nie powinieneś robić pod żadnym pozorem, chodzi o dzieciGIS apeluje w sprawie dezynfekcji rąk. Jednej rzeczy nie powinieneś robić pod żadnym pozorem, chodzi o dzieciCzytaj dalej

- W detalu ceny podnoszą na razie tylko te stacje, które sprzedawały paliwo z niską marżą, w atrakcyjnych cenach – komentują eksperci e-petrol.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

Rozgłośnia przywołuje również opinie analityków BM Reflex, którzy zwrócili uwagę, że w ciągu ostatniego tygodnia benzyna w hurcie zdrożała o 27 groszy na litrze, a olej napędowy o ponad 17 groszy.

W ich ocenie, jeśli te poziomy utrzymają się w dłuższym okresie lub ceny hurtowe będą dalej rosły, to szanse na dalsze przeceny na stacjach będą bliskie zeru. Nim to jednak nastąpi, ceny paliw w następnym tygodniu mogą jeszcze spadać.

Ponadto analitycy BM Reflex zwracają uwagę, że ceny ropy naftowej Brent drugi tydzień z rzędu kończą wzrostami.

- W piątek rano ropa Brent kosztowała ok. 30 dol. za baryłkę i była ponad 4 dol. wyższa niż przed tygodniem. Baryłka ropy WTI w Nowym Jorku jest ok. 5 dolarów tańsza i kosztuje 25 dolarów w przypadku czerwcowej serii kontraktów – informują analitycy, którzy wskazują również na znaczne podwyżki na rynku benzyny, podkreślając jednocześnie, że ceny benzyny na europejskim rynku ARA wzrosły w skali tygodnia aż 40 proc., diesla natomiast tylko 10 proc.

Już wiemy, co dalej z wyborami korespondencyjnymi. Prezydent podjął decyzjęJuż wiemy, co dalej z wyborami korespondencyjnymi. Prezydent podjął decyzjęCzytaj dalej

W ich ocenie ma to związek z luzowaniem obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Zwracają uwagę, że w USA ponad 1/3 zużycia benzyn przypada na codzienne dojazdy do pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
  2. Tragedia wstrząsnęła całym miastem. W mieszkaniu odnaleziono ciało 22-latki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News