BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Budweiser przekaże piwo zwycięzcom mundialu

22 Listopada 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Kilka dni przed mistrzostwami świata Katarczycy zdecydowali, że kibice nie kupią piwa na stadionach. Budweiser postanowił przekazać nadmiar piwa zwycięzcom mundialu. 

Budweiser szykuje piwo dla zwycięzców

Decyzja o zakazie sprzedaży piwa na stadionach podczas Mistrzostw Świata w Katarze nie ucieszyła kibiców, a także firmy Budweiser posiadającej prawo wyłącznej sprzedaży trunku podczas mundialu.

W Katarze sprzedaż alkoholu jest mocno ograniczona, dlatego firma musiałaby przetransportować niesprzedane piwo gdzie indziej, co wiązałoby się ze sporymi kosztami. 

Na Twitterze firmy Budweiser czytamy, że “zwycięski kraj otrzymuje Buds. Kto je dostanie?”.  Poniżej zamieszczono zdjęcie towaru. Wpis pojawił się w sobotę. Dzień później pojawił się model matematyczny przygotowany przez ekspertów z Oxfordu, według którego zwycięzcą mundialu w Katarze zostanie Brazylia. Firma planuje przekazać nadmiar krajowi, który wygra sportowe zmagania.

Zakaz sprzedaży alkoholu na stadionach w Katarze

Dwa dni przed mistrzostwami świata organizatorzy mundialu wywarli presję na FIFA, aby zakazać sprzedaży alkoholu na stadionach. Kibice mogą napić się piwa tylko w specjalnie wyznaczonych strefach, każda osoba może kupić maksymalnie 4 kufle piwa, są też także specjalne izby wytrzeźwień.

Jak podaje sport.pl, firma Budweiser miała zapłacić około 75 milionów euro za wyłączne prawo sprzedaży piwa na stadionach i strefach kibica. Zakaz sprzedaży na stadionach naruszył zatem warunki dużego kontraktu.

Po raz pierwszy w historii zorganizowano mundial w kraju muzułmańskim, gdzie picie alkoholu przez obywateli jest zakazane. 

Tagi:

producentsprzedaż

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gliński komentuje wypowiedź Tuska dotyczącą reparacji od Niemiec: ”Tak odpowiada menel”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Elon Musk rekrutuje do swojej gigafabryki pod Berlinem. Wiemy ile można zarobić
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]