Bon turystyczny w Sejmie
biznesinfo.pl
Autor Maria Glinka - 13 Czerwca 2020

Rządzący wyznali więcej szczegółów dotyczących bonu turystycznego. Pojawiła się pierwsza data

Bon turystyczny w dalszym ciągu pozostaje jedynie obietnicą bez pokrycia. Kroki w tym zakresie zapowiedział Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta, który ma nadzieje, że już niebawem władza zaprezentuje oficjalny projekt ustawy. Do debaty nad bonem turystycznym miałoby dojść jeszcze w tym miesiącu.

Bon turystyczny w wielu odsłonach

Koncepcja bonu turystycznego ewoluuje. Na początku Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że voucher na wakacje o wartości 1 tys. zł będzie przyznany każdemu pracującemu, który zarabia maksymalnie 5200 zł brutto miesięcznie. Inny wariant bonu turystycznego przedstawił Andrzej Duda w trakcie spotkania z wyborcami. Prezydent zadeklarował, że kupon opiewający na 500 zł będzie przysługiwał na każde dziecko na jego wakacyjny wypoczynek.

Jak dotąd są to jedynie polityczne obietnice, ponieważ żadna z tych propozycji nie doczekała się projektu, nad którym miałby pochylić się parlament. Dzisiaj w Programie Trzecim Polskiego Radia głos w tej sprawie zabrał Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta, który oznajmił, że projekt ustawy to kwestia inicjatywy rządowej, ale ma nadzieję, że stosowny dokument „już niedługo trafi do Sejmu, gdzie będzie szybko procedowany” – podaje Puls Biznesu.

Samochód jako lokata kapitału? Wcale nie musi być drogi, niektóre auta są genialną inwestycjąSamochód jako lokata kapitału? Wcale nie musi być drogi, niektóre auta są genialną inwestycjąCzytaj dalej

Projekt bonu turystycznego jeszcze w tym miesiącu

Więcej wyjawił Jarosław Sellin z PiS, który zapewnił, że bon turystyczny na pewno zostanie uchwalony, a Zjednoczona Prawica nie zamierza zwlekać z opracowywaniem jego szczegółów. Polityk stwierdził, że to, czy z bonu turystycznego będzie można skorzystać już w najbliższe wakacje zależy od Senatu i tempa obrad nad rządowym projektem.

"Najbliższe posiedzenie Sejmu jest jeszcze przed wyborami prezydenckimi, czyli 19 czerwca. Być może ten projekt się na tym posiedzeniu pojawi" – przyznał Sellin.

Wielki bank podnosi ceny za korzystanie ze swoich usług. Do góry niemal wszystkie opłatyWielki bank podnosi ceny za korzystanie ze swoich usług. Do góry niemal wszystkie opłatyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Aż 333 tys. Polaków ma już wielki problem z pobieraną emeryturą. ZUS alarmuje: liczba ciągnie rośnie
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Ostra krytyka rządowego bonu turystycznego

Opozycja ma wątpliwości, czy polityczne obietnice przedwyborcze Andrzeja Dudy zostaną spełnione. Lewica przedłożyła dwie poprawki do tarcz antykryzysowych, które zakładały wsparcie dla turystyki – większość parlamentarna je jednak odrzuciła. Z kolei Marek Sawicki (PSL) stwierdził, że projekt ustawy o bonie turystycznym będzie z pewnością nieodpowiednio przygotowanym projektem poselskim. Zaapelował do polityków partii rządzącej, aby przestali zabierać pieniądze obywatelom i nie udawali, że przekazują fundusze należące do państwa.

Na brak projektu bonu turystycznego zwrócił uwagę także poseł Andrzej Halicki z PO – nie ma ani inicjatywy prezydenckiej ani ministerialnej. Przy okazji przypomniał, że KO zdążyła już złożyć swój własny dokument, który zakłada, że czek na wakacje należy się każdemu pracującemu Polakowi.

Obniżony etat, to nie jedyny problem kryzysu. Zaważy to także na twoim urlopieObniżony etat, to nie jedyny problem kryzysu. Zaważy to także na twoim urlopieCzytaj dalej

Inną koncepcję zaprezentował także kontrkandydat Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich – Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem bon turystyczny powinien przysługiwać każdemu, kto płaci podatki. W trakcie czwartkowego spotkania z wyborcami wyznał, że przedstawi swoje poprawki, jak projekt autorstwa PiS przybierze zapowiadany kształt, ponieważ bon turystyczny na dziecko dyskryminuje seniorów i obywateli, którzy potomków nie posiadają.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Podwójna tragedia w Tatrach
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News