Black friday
Pxfuel
Autor Paulina Musianek - 28 Listopada 2019

Masowo odmawiają sprzedawania w Black Friday. Sklepy podjęły zaskakującą akcję

Black Friday to dla wielu okazja do złapania atrakcyjnych promocji. Wiele sklepów jednak rezygnuje z tej mody i proponuje zupełnie inne rozwiązania.

Black Friday coraz częściej bojkotowane

Black Friday, czyli dzień szalonych promocji, wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych, najpierw chętnie został przyjęty przez klientów i sprzedawców w Polsce, jednak ostatnio coraz częściej słyszy się o jego negatywnej stronie i niechęci Polaków do tego "święta". Nie dość, że sklepy często wykorzystują naiwnych i żadnych przecen klientów łapiąc ich w pułapkę fałszywych promocji to w dodatku Black Friday to czas, w którym łatwo popaść w szaleństwo niepotrzebnych zakupów. Obniżki w sklepach zachęcają do kupowania nadmiaru rzeczy, których normalnie bez “gorączki złota” byśmy nie kupili.

Do zachowania zdrowego rozsądku zachęcają organizacje ekologiczne, które podkreślają, że konsumpcjonizm jest jednym z czynników odpowiedzialnych za kryzys klimatyczny coraz bardziej jest odczuwalny przez człowieka. Bojkot Black Friday zapowiadają również niektóre sklepy i sieci handlowe. Jak donosi Bankier, w akcję zaangażowali się m.in. polscy rękodzielnicy, którzy oferując produkt w obniżonej cenie, często muszą pokrywać różnicę z własnego wynagrodzenia. Skrojone - początkująca marka bieliźniarska tłumaczy, dlaczego nie będą oferować promocji w Black Friday: „Wiecie, ile kosztuje przygotowanie samej konstrukcji stanika ze stopniowaniem do 3 rozmiarów i odszyciem wzoru/wzorów do testów? Zakładając, że godnie opłacamy wykonawcę, który dobrze wykonuje swoją pracę (jest specjalistą), wykonawca ma firmę i odprowadza podatki w Polsce, to taka konstrukcja to koszt między 1,5-2k. Nie wyobrażam siebie przeceniać w przyszłości naszych produktów np. o 70%, bo przy takich obniżkach musielibyśmy do nich dopłacać”.

Renta rodzinna nie tylko dla dzieci. Także dorośli mogą ubiegać się o świadczenieRenta rodzinna nie tylko dla dzieci. Także dorośli mogą ubiegać się o świadczenieCzytaj dalej

Do bojkotu “czarnego piątku” dołączyła się również warszawska marka Timtam, która chwali się udzieleniem rabatu na swoje produkty, który wyniesie…. 0 proc. Ciekawe rozwiązania znalazła za to firma Sistu, produkująca ubrania dla kobiet. Zamiast dołączać się do Black Friday chcą przyciągnąć klientów w inny sposób - oferując nprawę ubrań. „Dokładnie w następny piątek zupełnie za darmo będziecie mogły naprawić czy przerobić Wasze ubrania Sistu. Piszemy o tym stosunkowo wcześniej, abyście miały czas na przejrzenie swojej szafy pod tym kątem. Oczywiście mimo wielkich chęci niektóre przeróbki czy naprawy mogą być niemożliwe do wykonania, ale służymy Wam radą w tym zakresie, więc możecie już teraz do nas pisać w tym temacie. Opcja nadania drugiego życia ubraniom będzie możliwa stacjonarnie i online” - podaje firma na swoim Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News