Biedronka obniża ceny 100 popularnych produktów
fot. Wikimedia
Autor Maria Glinka - 4 Marca 2020

Biedronka zapowiedziała obniżenie cen ponad 100 produktów. Sieć szykuje się na tłumy klientów

Biedronka ogłosiła obniżkę cen aż 100 podstawowych produktów takich jak jajka, owoce, sery, pieczywo czy wędliny. Sieć zapowiada, że nowe, niższe ceny będą obowiązywały na stałe.

Biedronka wychodzi naprzeciw potrzebom klientów

Biedronka, która często decyduje się na czasowe obniżki produktów, podjęła rewolucyjną decyzję o stałej redukcji cen części asortymentu. Wśród artykułów, z nową, zdecydowanie niższą ceną znalazły się te produkty, które najczęściej trafiają do koszyków Polaków – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Obniżkę o 8 proc. można zaobserwować w przypadku ściółkowych jajek „Moja Kurka” (nowa cena 9,99 zł/20 sztuk). Zniżka 11 proc. obejmie takie artykuły jak sok jabłkowy „Vital Fresh” (od teraz 3,99zł/1 litr) czy chleb rodzinny (2,39zł/410 g). Sieć zapowiada aż 13 proc. zniżkę na masło „Mleczna Dolina” (6,99 zł/300 g) i wodę niegazowaną „Polaris” (1,29zł/1 litr).

Przygotuj się na racjonowanie żywności i leków. W konkretnych warunkach przewiduje to ustawaPrzygotuj się na racjonowanie żywności i leków. W konkretnych warunkach przewiduje to ustawaCzytaj dalej

Zniżka na produkty BIO, kosmetyki i produkty dla dzieci

Wobec zmian w trendach żywieniowych Polaków Biedronka postanowiła na stałe obniżyć także ceny warzyw i owoców ekologicznych m.in. awokado, kiwi czy pieczarek.

Kosmetyki, środki chemiczne i artykuły dla dzieci również będzie można kupić w znaczenie bardziej korzystnej cenie. Dla przykładu pieluszki „Deda” odnotują spadek o 6 proc. i będą kosztowały 16,99 zł. Nowa cena będzie dotyczyła także ręczników kuchennych (8 proc. taniej – 3,95 zł/4 rolki) i saszetek do prania Ultra (aż 19 proc. taniej – 12,99 zł/20 sztuk).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Dzień Kobiet w biznesieDzień Kobiet w biznesieCzytaj dalej

Obniżka, która ma zwiększyć zaufanie klientów

Koncepcja Biedronki od lat opiera się na walce z inflacją. Sieć często wprowadza sezonowe lub czasowe obniżki produktów. Jednak zmniejszenie cen 100 popularnych artykułów niezbędnych w życiu codziennym, to zmiana rewolucyjna.

Marcin Domański, dyrektor handlowy sieci, przyznał, że „obniżka nie jest związana ze zmianami matrycy podatku VAT”. Promocja jest realizacją strategii sieci, zgodnie z którą „Biedronka chce być jak najbliżej swoich klientów” – informuje w oficjalnym komunikacie market.

Działanie sieci handlowej jest wyrazem szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuacją gospodarczą. Zgodnie z danymi Eurostatu w styczniu 2020 r. ceny w Polsce wzrosły o 3,8 proc. w porównaniu do poprzedniego roku – pisze tvn24bis.pl. GUS podaje, że inflacja w Polsce osiągnęła poziom 4,4 proc.

Na tle państw członkowskich Unii Europejskiej Polska wypada niekorzystnie. Wraz z Czechami uplasowała się na trzecim miejscu w kontekście wzrostu cen - większy przyrost odnotowano jedynie na Węgrzech (4,7 proc.) i w Rumunii (3,9 proc.). Średni wskaźnik inflacji w UE utrzymuje się na poziomie 1,7 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg potrącił pieszego. Policja przyjechała, ofiary nie było
  2. Przyjmowanie niektórych środków farmakologicznych może powodować powstawanie wrzodów. Lepiej na nie uważać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarm
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News