Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem
SAUL LOEB/AFP/East News
Autor Maria Glinka - 17 Czerwca 2020

Spotkanie Dudy i Trumpa możliwe jeszcze w czerwcu. Są już dwie daty, obie na chwilę przed wyborami

Andrzej Duda nie zwalnia tempa kampanii wyborczej i jak podaje RFM FM jeszcze przed pierwszą turą czerwcowej elekcji spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Nieformalne zaproszenie zostało już przesłane do Waszyngtonu.

Andrzej Duda z wizytą w Waszyngtonie

Urzędnicy Kancelarii Prezydenta nieoficjalnie wyznali, że już niebawem Andrzej Duda odwiedzi Donalda Trumpa w Waszyngtonie. Do spotkania miałoby dojść 26 lub 27 czerwca, a więc tuż przed pierwszą turą wyborów prezydenckich w Polsce. Byłaby to tym samym pierwsza zagraniczna wizyta Andrzeja Dudy od początku wybuchu pandemii koronawirusa.

Lidl rzucił na sklepy absolutny hit. Pierwsze tego typu rozwiązanie w PolsceLidl rzucił na sklepy absolutny hit. Pierwsze tego typu rozwiązanie w PolsceCzytaj dalej

Rozmowy najwyższych urzędników państwowych miałyby dotyczyć przede wszystkim tzw. Fort Trump, czyli przeniesienia części amerykańskich żołnierzy z Niemiec do Polski (ok. 9 tys.). Ważnym punktem obrad byłoby zapewne opracowanie dalszej strategii blokowania budowy rosyjskiego Nord Stream 2. Nie zabrałoby też miejsca na dyskusję na temat inwestycji w atom oraz sytuacji Trójmorza – podaje rmf24.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Michał Wiśniewski w ostrych słowach krytykuje rząd za obostrzenia. „Traktuje się nas jak bydło”

Czy Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem? Ustalenia trwają

Doniesienia RMF potwierdzają także dziennikarze Politico, którzy informacje o wizycie Andrzeja Dudy w Waszyngtonie mieli sprawdzić w administracji amerykańskiej. Jednak na razie ani ambasada USA w Polsce ani rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu ani Departament Stanu USA nie potwierdzają doniesień o spotkaniu. Zdaniem byłego ambasadora USA w Polsce Daniela Frieda spotkanie Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą, który jest w trakcie kampanii wyborczej, mogłoby zostać odebrano jako ingerowanie w sprawy wewnętrzne Polski – podaje wprost.pl.

Szykuje się nowa opłata, resort jest na Szykuje się nowa opłata, resort jest na "tak". Będziemy musieli płacić dodatkowo po 300 złCzytaj dalej

Jednak jak podaje nieoficjalne zaproszenie na poziomie roboczym zostało już wysłane przez Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy do Białego Domu. Strony wstrzymują się od udzielenia komentarza w tej sprawie.

Ostatni raz Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie w czerwcu 2019 r., kiedy to prezydenci podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych USA na terytorium Polski. Na mocy postanowień tego dokumentu liczba amerykańskich żołnierzy nad Wisłą ma wzrosnąć o 1 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: tragedia na północy Polski, nie żyje małe dziecko
  2. Napadli na młodszego chłopca w lesie. Policja zatrzymała 16-latka, trwają poszukiwania sprawców
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipcaMusimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipcaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News