Adam Szustak o kościele katolickim
Facebook.com Adam Szustak
Autor Konrad Karpiuk - 28 Października 2020

Dominikanin ostro o obecnej sytuacji. O. Szustak: "Też nienawidzę tego Kościoła"

Adam Szustak to dominikanin, znany w sieci z prowadzenia kanału o nazwie Langusta na Palmie. Ostatnio w swoim vlogu poruszył temat protestów i ataków na kościół, jego słowa mogły niektórych zaskoczyć.

Ojciec Adam Szustak o ostatnich protestach

Ojciec Adam Szustak sam wielokrotnie zaznaczał, że zgodnie z naukami Kościoła Katolickiego, jest przeciwnikiem aborcji. Jednak w swoim vlogu zatytułowanym "Co myślę o wyroku Trybunału i sytuacji w Polsce?" sam przyznał, że nie jest to problem, który jest w stanie rozwiązać restrykcyjne ustawodawstwo.

- Wprowadzenie ustawowego zakazu nic nie zmienia. To wszystko dzieje się w sercach ludzi [...] Tego się nigdy nie zrobi prawem. Tego się nigdy nie zrobi polityką. Tego się nigdy nie zrobi ugrupowaniami. Tego się nigdy nie zrobi sojuszem tronu z ołtarzem. Nigdy, nigdy, nigdy - mówił do swoich widzów o. Adam Szustak.

Sensacyjne wyniki prestiżowego sondażu. Pierwsza taka sytuacja od wielu latSensacyjne wyniki prestiżowego sondażu. Pierwsza taka sytuacja od wielu latCzytaj dalej

Dominikanin poparł swoje podejście przykładem, jak można podejść do osoby myślącej o aborcji. O. Adam Szustak zachęcał katolików, którzy dowiedzą się o potencjalnej chorobie płodu znajomej, sąsiadki, czy bliskiej osoby do zaoferowanie wsparcia i pomocy w wychowaniu chorego dziecka, podkreślając przy tym biblijną rolę "dobrego pasterza".

Ojciec Adam Szustak o atakach protestujących na kościół

Strajk kobiet zaowocował także atakami na kościoły, co wywołało szczególne oburzenie w środowiskach religijnych i konserwatywnych. Młodzież Wszechpolska zachęcała do obrony kościołów, tak jak i Jarosław Kaczyński, który odebrał protesty jako zamach na Polskość. Zakonnik zdaje się mieć w tej kwestii odmienne zdanie.

- Ja absolutnie rozumiem ból, kiedy się coś bezcześci dla nas świętego. Ale nie lękajcie się, kochani. Mam przekonanie, że w Panu Bogu zapłonął ogień. To jest to, co mówił Pan Jezus, że tak bardzo jest w nim ogień, on tak bardzo chce, żeby ten ogień zapłonął już na ziemi. Jaki ogień? Ogień, który wreszcie zniszczy Kościół. Uwaga - tak, powiedziałem to. Jestem przekonany, że płonie w Bogu ogień, żeby wypalić całe plugastwo Kościoła - mówił o. Adam Szustak.

I wszystko jasne, wiadomo już ile wyniesie waloryzacja w 2021 roku. Są powody do zadowolenia?I wszystko jasne, wiadomo już ile wyniesie waloryzacja w 2021 roku. Są powody do zadowolenia?Czytaj dalej

W swoim vlogu o. Adam Szustak kilkukrotnie podkreślił, że sytuacja w polskim Kościele Katolickim zaszła zbyt daleko, szczególnie pod kątem jego relacji z władzą. Dominikanin przyznał, że ma wielką nadzieję, że obecne wydarzenia pozwolą wrócić Kościołowi w Polsce na właściwie ścieżki.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

Ostre słowa Dominikanina "Ja też nienawidzę tego Kościoła".

Ojciec Adam Szustak zwrócił uwagę na to, że na tych protestach jest dużo młodych ludzi i wydobywa się z nich ogromna agresja. Przyznał oczywiście, że gdy widzi działania wymierzone w kościół, odczuwa ból, ale zdaje sobie sprawę, że obecnie część Kościoła odeszła od nauk Jezusa i próbuje budować autorytet na podstawie układów. Stwierdził, że "Bóg rękoma bezbożnych, chce oczyścić Kościół".

- Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie tego. Nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie jakąś - przepraszam za wyrażenie - ladacznicą polityczną. Tego Kościoła, który się tak wmieszał w politykę, który jakąś swoją siłę, swoje umocowanie, przyszłość, władzę, wynikające z dobrych chęci pragnienie, żeby ludzi nawracać, ufundował w rzeczywistościach tego świata. Tak, to musi runąć [...] Ci ludzie mają dość Kościoła, który przestał być ewangeliczny - skwitował zakonnik.

Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osóbBanki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze
TVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABWTVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABWCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News