500 plus ważna deklaracja prezydenta
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Karty platnicze i pieniadze.
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Maja 2020

Ważne oświadczenie Andrzeja Dudy. Chodzi o pieniądze 2,45 mln polskich rodzin

500 plus to program, z którego Polska nigdy się nie wycofa - powiedział Andrzej Duda w trakcie konwencji programowej online. To ważna deklaracja dla 2,45 mln polskich rodzin, które korzystają z programu. Prezydent chce także podwyższyć zasiłek dla bezrobotnych i wprowadzić dodatek solidarnościowy na okres trzech miesięcy.

500 plus gwarantowane przez Dudę

W trakcie swojej konwencji programowej Andrzej Duda podkreślał znaczenie 500 plus i zapewnił, że państwo nigdy nie wycofa się programu, a on jako prezydent będzie tego strzegł. Tak samo ma być w przypadku innych świadczeń. Urzędujący prezydent obiecał kontynuowanie trzynastych emerytur oraz świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

- Nie musicie się państwo martwić. Polskie Państwo się z tych zobowiązań nie wycofa - powiedział cytowany przez money.pl Andrzej Duda.

Od wtorku za przekroczoną prędkość nawet 2735 zł mandatu. Kolejne 500 zł możesz zapłacić w Niemczech za drobnostkęOd wtorku za przekroczoną prędkość nawet 2735 zł mandatu. Kolejne 500 zł możesz zapłacić w Niemczech za drobnostkęCzytaj dalej

500 plus to nie jedyna obietnica prezydenta

Prezydent poświęcił programowi 500 plus sporo czasu w trakcie swojego wystąpienia i zdobył się na wspomnienia związane z wprowadzaniem flagowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ale podczas konwencji obiecał też podniesienie zasiłku dla bezrobotnych i wprowadzenie dodatku solidarnościowego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka zawieszone. Policja podała najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeń

- Zasiłek dla bezrobotnych musi zostać podniesiony do 1300 zł i być przeznaczony dla wszystkich, którzy stracili pracę z powodu koronawirusa - oraz dodatek solidarnościowy, czyli 1200 zł dla każdego bezrobotnego, który stracił pracę przez koronawirusa. To świadczenie na 3 miesiące. Wierzę, że 3 miesiące to okres przejściowy, w którym zarobki mogą być zaburzone - powiedział cytowany przez money.pl prezydent.

Kierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemKierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemCzytaj dalej

Filary Dudy. Przede wszystkim 500 plus

W trakcie przemówienia prezydent Duda mówił o różnych aspektach swojego programu. Podkreślał wagę bezpieczeństwa, na wielu płaszczyznach. Chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne, społeczne, energetyczne, militarne, wreszcie – ochrona w życiu codziennym” - tłumaczył Duda.

Prezydent mówił też zdrowiu i środkach, jakie państwo zamierza przeznaczyć rozwój służby zdrowia w Polsce i programy walki z nowotworami. Andrzej Duda zapowiedział “Prawie 6 mld dodatkowych środków obok tych, które już dziś są przeznaczane na onkologię”.

Prezydent opowiadał także o tworzeniu miejsc pracy i zachęcaniu Polaków do powrotu z emigracji do kraju. Zwrócił uwagę na to, że polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości przekonała już wielu Polaków do powrotu z zagranicy i układania sobie życia w Polsce.

Propozycja nowego podatku zdążyła już wściec Polaków. Sejm właśnie uchwaliłPropozycja nowego podatku zdążyła już wściec Polaków. Sejm właśnie uchwaliłCzytaj dalej

Ciężko jednak było nie odnieść wrażenia, że podczas przemówienia największy nacisk został postawiony na kwestię 500 plus. Tym bardziej, że w ostatnim czasie medialna strategia PiS-u polega na wzbudzaniu niepokoju wśród wyborców w związku z programem. Prezydent inny niż dotychczas ma nie dawać gwarancji utrzymania 500 plus. Prezydent Duda chce, aby ludzie traktowali go jako gwaranta tego programu. I dziś prawdopodobnie swój cel osiągnął.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  2. Najnowsze ustalenia służb wywiadowczych USA. Czy koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana. Młoda przewodniczka wycieczek nie żyje, świętowała koniec kwarantanny
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News