Rosnące ceny mieszkań i kosztów remontu nie tylko problemem Polaków. Niemcy też się skarżą
Ceny mieszkań w Polsce szybują w górę, ale nie jesteśmy jedynym krajem w Europie o takich wzrostach. Niemcy także mają spore problemy.
Z tego artykułu dowiesz się:
O ile wzrosły ceny w Polsce
Jak nasz kraj wypada na tle innych członków UE
Skąd wysoka podwyżka cen mieszkań w Niemczech
Ceny mieszkań wciąż wysokie. Ludzi nie stać na własne "m"
Ceny mieszkań w Polsce przeżywają największą hossę od lat - wzrostu nie powstrzymała nawet pandemia koronawirusa, a wręcz przeciwnie. Dostępność kredytów i niskie stopy procentowe sprawiły, że Polacy rzucili się na mieszkania.
Ceny mieszkań w naszym kraju wzrosły w przeciągu ostatnich 11 lat o 33 proc. Jak wskazuje Business Insider, powołując się na raport Expandera i Rentier.io, w skali UE było to zaledwie 15 proc. Wszystko przez stratę złotego w stosunku do euro.
Tymczasem z najnowszych danych Eurostatu wynika, że ceny mieszkań nie drożeją najszybciej w Polsce, a w Estonii. Ten kraj odnotował 126 proc. wzrost cen mieszkań.
Ceny mieszkań osiągają zawrotne sumy
Drugie miejsce zajął Luksemburg z wynikiem 108 proc. Na kolejnych miejscach znalazły się: Węgry (wzrost o 100 proc.), Łotwa i Austria. Polska znalazła się w środku zestawienia.
W dużych państwach, np. Niemczech ceny mieszkań skoczyły o 75 proc. Nawet Federalny Urząd Statystyczny wyliczył, że ceny mieszkań w Niemczech w maju br. wzrosły o 6,4 proc.
Portal money.pl wnioskuje, że podwyżki cen mieszkań oznaczają wzrost cen materiałów budowlanych. Jest to największy wzrost cen mieszkań od 2007 r.
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]