Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ZUS ponagla Polaków. Wnioski o wypłatę można składać tylko do końca listopada
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:28

ZUS ponagla Polaków. Wnioski o wypłatę można składać tylko do końca listopada

biznesinfo-1
Biznes Info

ZUS informuje, że wnioski o wyprawki szkolne z programu "Dobry Start" dla dzieci można składać jedynie do końca listopada. Jeśli nie zdążymy, to pieniądze przepadną.

Wnioski o pieniądze z programu "Dobry Start" można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił, to czas najwyższy już teraz złożyć wniosek.

Dobry Start w liczbach

ZUS podaje, że w całym kraju wpłynęło do Zakładu 3 088 039 wniosków o wypłatę świadczenia Dobry Start. Łącznie na wyprawki szkolne ZUS przeznaczył 1 279 341 000 zł w skali kraju.

- Według naszych najnowszych danych ZUS wypłacił już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w  ramach programu "Dobry Start" - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy  ZUS na Dolnym Śląsku.

Jak złożyć wniosek o Dobry Start

ZUS przypomina, że od bieżącego roku wnioski o Dobry Start można składać jedynie drogą elektroniczną. Możemy to zrobić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. 

Większość wniosków została przyjęta przez automat, o czym także informuje ZUS. Wszelkie informacje o świadczeniu, niezależnie jaką drogą zostało złożone, będą dostępne na stronach ZUS na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Świadczenia zostaną wypłacone wyłącznie na rachunek bankowy.

Kto może się ubiegać o wyprawkę z tytułu programu "Dobry Start"

Świadczenie "Dobry Start" przyznawane jest na wszystkie dzieci uczące do wieku 20 lat i 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Wniosek o świadczenie możemy złożyć raz w roku, wyłącznie drogą elektroniczną.