20 maja zakaz sprzedaży papierosów smakowych
flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Maja 2020

Przypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupisz

Zakaz sprzedaży papierosów mentolowych wchodzi w życie w środę 20 maja. Dyrektywa Unii Europejskiej zakazuje sprzedaży papierosów smakowych, mentolowych i tytoniu do palenia. Ale zakaz nie obejmie wszystkich produktów tytoniowych.

Zakaz sprzedaży “mentolów”

Zakaz sprzedaży papierosów smakowych i mentolowych to konsekwencja unijnej dyrektywy z 2014 roku. Od 20 maja nie będzie można kupić papierosów z “kulką”, mentolowych oraz slimów. Zakaz sprzedaży nie dotyczy za to podgrzewaczy tytoniu, papierosów elektronicznych, cygar i cygaretek.

Palacze nie wiedzą o zakazie

Jak podaje “Forbes”, Polska jest jednym z największych rynków papierosów mentolowych. Konsumpcja mentoli w naszym kraju to niemal 30 procent ogółu. Pod tym względem Polska wyprzedza większość krajów Unii Europejskiej. Polska to także jeden z największych producentów tytoniu w UE.

Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siłyOnet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siłyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?

Z badania przeprowadzonego przez Forum Konsumentów, które przytacza “Forbes”, wynika że ponad połowa palaczy (51 proc.) nie zdaje sobie sprawy z tego, że 20 maja wchodzi w życie zakaz sprzedaży mentolowych papierosów. Blisko 20 proc. przyznało, że może kupować takie papierosy nielegalnie.

Zakaz wpłynie na ilość palaczy?

Papierosy mentolowe cieszą się dużą popularnością, a dyrektywa Unii Europejskiej ma ograniczyć liczbę palaczy. UE liczy na to, że wiele osób palących “mentole” po wejściu w życie zakazu zdecyduje się na rzucenie niezdrowego nałogu. Czy rzeczywiście tak będzie?

Z badania przeprowadzonego Forum Konsumentów wynika, że zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką wpłynie na 42 proc. palaczy, którzy będą musieli szukać alternatyw. 90 proc. respondentów nie zamierza zrezygnować z palenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  2. Została ogłoszona najmłodszą matką w historii. Aż ciężko uwierzyć ile miała lat, kiedy urodziła
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wyciekły dane 9 milionów osób i ponad 2 tysięcy kart kredytowych. Klienci linii lotniczych ofiarami hakerów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News