BiznesINFO.pl
zakłady bukmacherskie

Canva

Wyjątkowe lato w branży bukmacherskiej

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Lipiec i sierpień dla rolników są okresem żniw. Podobnie w tym roku czuć mogę się zakłady bukmacherskie, bo kumulacja Euro 2020 i Igrzysk Olimpijskich sprowadziła ogromny ruch i zwiększyła obroty.

Rok 2020 był bardzo trudny dla wielu branż. Dla zakładów bukmacherski też, ale lepszym określeniem byłoby słowo: „dziwny”. Dlaczego? Z powodu sinusoidy, którą można by porównać do kolejki górskiej w parku atrakcji. Wiosna 2020 była momentem totalnego „zamrożenia” sportu i zaniku sportu na żywo. Firmy musiały ratować się sportami wirtualnymi, esportem czy zakładami na egzotyczne sporty lub ligi. Na dłuższą metę tak jednak by się nie dało.

Lepiej niż w 2020

Na szczęście najtrudniejszy etap został zakończony w czerwcu 2020 roku, gdy do gry powróciły pierwsze ligi piłki nożnej, w tym Ekstraklasa oraz żużel. Sukcesywnie powracały największe ligi, a to sprawiło, że w miesiącach wakacyjnych ruch był odbudowywany. Wygłodniali kibice praktycznie każdego dnia mieli okazję na jakiś mecz czy turniej. W efekcie tego sytuacja znacząco się poprawiła, choć największe imprezy 2020, czyli Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Letnie Igrzyska Olimpijskie przesunięto na 2021 rok.

Polska na Euro 2020 przyciągnęła miliony

I właśnie czerwiec oraz lipiec tego roku są okresem żniw. Choć polscy sportowcy na obu imprezach nie błyszczą tak, jak niektórzy optymiści zakładali, to wszystkie wskaźniki są na plus. Legalni bukmacherzy w Polsce przygotowali szereg promocji, bonusów i kursów na oba największe wydarzenia, by skumulować ruch. To się udało z Euro 2020, które cieszyło się ogromną popularnością. Największy legalny bukmacher w Polsce podczas meczów reprezentacji Polski zanotował ogromny skok aktywności graczy, a numerem jeden był oczywiście mecz Polska – Hiszpania, który zakończył się niespodziewanym remisem 1:1, co dla zakładów miało spore znaczenie.

Sport nie zna próżni

Igrzyska Olimpijskie to z kolei gratka dla fanów innych dyscyplin, choć przecież te popularne w Polsce w Tokio również występują. Mowa o turnieju piłki nożnej, siatkówki, czy koszykówki. W ofercie bukmacherów znajdziemy zakłady długookresowe i krótkookresowe, dotyczące startów i szans Polaków, jak i światowej czołówki. Jest w czym wybierać. Być może oba wielkie wydarzenia ściągnęły sporą grupę tzw. niedzielnych kibiców, ale nie ma to aż takiego znaczenia, bo wraz z końcem igrzysk w Tokio do gry wracają piłkarze oraz kluby z najlepszych lig w Europie, a także piłkarskie europejskie puchary, czyli Liga Mistrzów, Liga Europy i Liga Konferencji. 2021 rok mimo nadal niepewnej sytuacji na świecie, w świecie sportu i zakładów kroczy ku rekordom popularności i obrotów. Z pewnością analiza i podsumowanie całego roku będą bardzo ciekawe. Po raz kolejny okazuje się, że ludzie również w XXI wieku potrzebuje przede wszystkim chleba i… igrzysk. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Materiał zewnętrzny

Barbara Daszuta

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot)

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Finanse

ZUS przerażony ilością wniosków o ponowne przeliczenie emerytury. W większości odmowy

Czytaj więcej >
Bukmacherzy w Polsce

Finanse

Bukmacherzy w Polsce

Czytaj więcej >
Zarobki w Polsce

Finanse

Zarobki w Polsce: jaka jest średnia i czy płace wzrosną?

Czytaj więcej >
Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Finanse

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Czytaj więcej >
ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Finanse

Na czym polega ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Czytaj więcej >
Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Finanse

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej >