Włochy z ogromnymi kolejkami do sklepów przed świętami
Bologna/Xinhua News/East News
Autor Maria Glinka - 11 Kwietnia 2020

Polacy znają takie obrazki z lat 80., Włosi widzą po raz pierwszy. W kolejkach stoją godzinami

Włochy w realiach rodem z PRL? Obrazki z polskich lat 80. można znaleźć przed włoskimi sklepami, gdzie gromadzą się tłumy klientów, choć w wielu są puste półki. Wstęp do marketów jest bowiem ograniczony w związku z pandemią. Sytuację dodatkowo utrudnia skrócony czas pracy sklepów w okresie świątecznym.

Włochy dotknięte przez koronawirusa

Włochy zmagają się z wieloma wyzwaniami od momentu nadejścia koronawirusa. Było to pierwsze europejskie epicentrum patogenu, w którym w dalszym ciągu utrzymuje się najwyższa liczba osób, które zmarły na COVID-19 – ofiar śmiertelnych jest 18,8 tys.

Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranychSąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranychCzytaj dalej

Koronawirus utrudnił funkcjonowanie nie tylko służby zdrowia, ale i włoskich sklepów. Z konsekwencjami ograniczeń nałożonych przez władze muszą mierzyć się konsumenci zarówno dużych, jak i małych marketów na terenie całego kraju.

Od początku marca można zaobserwować kolejki przed sklepami, bramami targów i kioskami, ale sytuacja pogorszyła się zdecydowanie w związku z nadchodząca Wielkanocą. Wszystko przez duży ruch i skrócony czas pracy większości oddziałów.

Rekord padł w Rzymie, gdzie w kolejce do małego sklepu osiedlowego czeka się od kilkudziesięciu minut do półtorej godziny – pisze bankier.pl.

Niespotykany widok, skrupulatne rozwiązania

Długie oczekiwanie w kolejce do sklepu czy widok opustoszałych regałów to niecodzienna sytuacja dla kilku pokoleń Włochów. Najtrudniej znaleźć obecnie mąkę do chleba i pizzy oraz drożdże (suszone i świeże).

Włosi opracowali dokładny system wpuszczania klientów do sklepów. Przed wejściem personel wywołuje ich na podstawie numerków, prosi o zachowanie odległości i rozdaje jednorazowe rękawiczki.

Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruBrak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruCzytaj dalej

Z kolei wewnątrz placówek handlowych obowiązuje bezwzględny nakaz zachowania bezpiecznej odległości od innych osób. Podobnie jak w Polsce wprowadzono limity liczby klientów, która w tym samym czasie może przebywać w sklepie. W tym celu niektóre większe supermarkety stale monitorują ruch.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Z pomocą spieszy technologia

W czasie przedświątecznym, gdy ruch w sklepach zdecydowanie wzrósł, uruchomiono aplikację na telefon i komputer pod nazwą „Gdzie kolejka”. Usługa podaje informację o czasie oczekiwania na wejście do większości sklepów we Włoszech. Aplikacja cieszy się dużą popularnością przede wszystkim w Rzymie i Mediolanie.

Problem z płatnością gotówką. NBP apelujeProblem z płatnością gotówką. NBP apelujeCzytaj dalej

Ma ona ułatwić dokonywanie wielkanocnych zakupów, które w związku z pandemią stały się prawdziwym wyzwaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News