BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

WOŚP od lat zbiera i bije rekordy. W poprzednim roku 175 mln, teraz szacuje się znacznie więcej

12 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy idzie na kolejny rekord. Od 2015 Polacy przeznaczają na akcję coraz więcej pieniędzy. W zeszłym roku podczas finału udało się zebrać 175 mln zł. W tym roku może to być znacznie więcej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy idzie na kolejny rekord

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z roku na rok zbiera coraz więcej pieniędzy. Warto przypomnieć, że pierwsza akcja zorganizowana w 1993 roku zakończyła się zebraniem około 2,4 mln zł. W 2019 roku udało się zebrać 175 mln zł.

Jak widać, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy notuje coraz lepsze wyniki, ale kluczowy wydaje się rok 2015. Jak podaje money.pl, do tamtego czasu wyniki podnosiły się o parę procent rok do roku. Ale od 2015 roku, czyli od pięciu edycji zebrane środki wzrosły o 28 procent rok do roku.

2019 rekordowy

Zeszłoroczna 27. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakończyła się absolutnym rekordem. W sumie z finału, aukcji, licytacji i pieniędzy zebranych ze wszelkich możliwych źródeł udało się zgromadzić 175 mln 938 tys. zł - podaje money.pl. W ciągu roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła dwa rekordy na raz. Pobity został jednorazowy wynik finału, a także dotychczasowy licznik wszystkich zbiórek.

Kolejny rekord prawdopodobny

Z szacunków money.pl wynika, że jeśli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy utrzyma dotychczasowe tempo, to już w tym roku pobije kolejny rekord. W 2020 roku jest szansa na to, że pęknie granica 200 mln zł.

Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w sumie 1 mld 137 mln 653 tys. zł. A ta kwota już niedługo powiększy się jeszcze bardziej.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >