Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Stycznia 2020

WOŚP od lat zbiera i bije rekordy. W poprzednim roku 175 mln, teraz szacuje się znacznie więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy idzie na kolejny rekord. Od 2015 Polacy przeznaczają na akcję coraz więcej pieniędzy. W zeszłym roku podczas finału udało się zebrać 175 mln zł. W tym roku może to być znacznie więcej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy idzie na kolejny rekord

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z roku na rok zbiera coraz więcej pieniędzy. Warto przypomnieć, że pierwsza akcja zorganizowana w 1993 roku zakończyła się zebraniem około 2,4 mln zł. W 2019 roku udało się zebrać 175 mln zł.

Jak widać, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy notuje coraz lepsze wyniki, ale kluczowy wydaje się rok 2015. Jak podaje money.pl, do tamtego czasu wyniki podnosiły się o parę procent rok do roku. Ale od 2015 roku, czyli od pięciu edycji zebrane środki wzrosły o 28 procent rok do roku.

2019 rekordowy

Zeszłoroczna 27. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakończyła się absolutnym rekordem. W sumie z finału, aukcji, licytacji i pieniędzy zebranych ze wszelkich możliwych źródeł udało się zgromadzić 175 mln 938 tys. zł - podaje money.pl. W ciągu roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła dwa rekordy na raz. Pobity został jednorazowy wynik finału, a także dotychczasowy licznik wszystkich zbiórek.

Kolejny rekord prawdopodobny

Z szacunków money.pl wynika, że jeśli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy utrzyma dotychczasowe tempo, to już w tym roku pobije kolejny rekord. W 2020 roku jest szansa na to, że pęknie granica 200 mln zł.

Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w sumie 1 mld 137 mln 653 tys. zł. A ta kwota już niedługo powiększy się jeszcze bardziej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News