BiznesINFO.pl
Wesele w dobie koronawirusa

praca własna

Rząd podał konkretne wytyczne w sprawie wesel. Mają się nijak do innych obostrzeń

29 Września 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Wesele od dłuższego czasu pozostaje głównym punktem zapalnym pandemii. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd wprowadza kolejne restrykcje na imprezach rodzinnych. Pojawiły się również doniesienia na temat limitu czasowego wesel. Rzecznik

Nowe limity na weselach

Rząd aktualizuje plan walki z pandemią i wprowadza nowe zasady na weselach. Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zmiany, które dotkną strefy zielone i żółte, wejdą w życie w przyszłym tygodniu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi limit osób na weselu w strefie zielonej zostanie zmniejszony ze 150 osób do 100. W przypadku strefy żółtej ograniczenia osobowe zostaną zmienione ze 100 weselników do 75. Na weselu w strefie czerwonej w dalszym ciągu będzie mogło bawić się maksymalnie 50 osób.

Wesele tylko do 22? Rzecznik resortu wyjaśnia

Na spotkaniu z dziennikarzami Niedzielski poinformował także o nowych obostrzeniach w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych w strefach czerwonych. Już niebawem restauracje i bary w powiatach najbardziej dotkniętych przez koronawirusa będą musiały zamykać się o 22. Wobec tego pojawiły się wątpliwości, czy takie ograniczenie czasowe dotyczy także wesel.

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który przesłał informację na prośbę portalu money.pl. Wynika z niej, że wesele zorganizowane w strefie czerwonej nie będzie miało "limitu czasowego".

Zmiany nie tylko na weselu

Najnowsza rządowa strategia wprowadza dotkliwe zmiany, nie tylko na weselach. Nowe zasady odczują najbardziej obywatele zamieszkujący powiaty oznaczone kolorem żółtym. Już od przyszłego tygodnia zostanie bowiem rozszerzony obowiązek zasłaniania nosa i ust - mieszkańcy stref żółtych będą musieli nosić maseczki za każdym razem, gdy przebywają w przestrzeni publicznej. Na ten moment takie zasady obowiązują tylko w strefie czerwonej. W strefie żółtej trzeba zakrywać twarz tylko w sklepach czy środkach komunikacji miejskiej.

Obecnie w strefie żółtej znajduje się 19 powiatów: brzeski (woj. opolskie), suski (woj. małopolskie), limanowski (woj. małopolskie), myślenicki (woj. małopolskie), nowotarski (woj. małopolskie), tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki (woj. mazowieckie), przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), działdowski (woj. warmińsko-mazurskie), nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki (woj. wielkopolskie), gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie). Z kolei obostrzenia strefy czerwonej dotyczą dwóch powiatów: głubczyckiego (woj. opolskie) i kartuskiego (woj. pomorskie).

Podobne artykuły

Listy niebawem znikną. Urząd skontaktuje się z Tobą zupełnie inaczej

Polska i świat

Zmiany ruszą 1 lipca. Urzędy zaczną przechodzić na skrzynki elektroniczne

Czytaj więcej >
Ważne

Polska i świat

500 plus ze zmianami. Najlepiej zdążyć jeszcze do końca czerwca

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 27.04.2020. n/z Skrzynka na listy.

Polska i świat

20 tys. aut w Polsce musi trafić do serwisu. Chodzi o japońskie i niemieckie marki

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Polska i świat

Fani pirackich gier mają powody do niepokoju. Większość plików zainfekowana wirusami

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska i świat

Brackie Cieszyn już nie będzie produkowane. Grupa Żywiec zdecydowała

Czytaj więcej >
pixabay, succo

Polska i świat

Prawo spadkowe do zmiany. Rząd chce przyspieszyć cały proces

Czytaj więcej >