Wesele w dobie koronawirusa
praca własna
Autor Maria Glinka - 29 Września 2020

Rząd podał konkretne wytyczne w sprawie wesel. Mają się nijak do innych obostrzeń

Wesele od dłuższego czasu pozostaje głównym punktem zapalnym pandemii. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd wprowadza kolejne restrykcje na imprezach rodzinnych. Pojawiły się również doniesienia na temat limitu czasowego wesel. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zdradza szczegóły nowej strategii przeciwdziałania koronawirusowi.

Nowe limity na weselach

Rząd aktualizuje plan walki z pandemią i wprowadza nowe zasady na weselach. Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zmiany, które dotkną strefy zielone i żółte, wejdą w życie w przyszłym tygodniu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi limit osób na weselu w strefie zielonej zostanie zmniejszony ze 150 osób do 100. W przypadku strefy żółtej ograniczenia osobowe zostaną zmienione ze 100 weselników do 75. Na weselu w strefie czerwonej w dalszym ciągu będzie mogło bawić się maksymalnie 50 osób.

Doda na celowniku prokuratury. Może znaleźć się w sporych tarapatachDoda na celowniku prokuratury. Może znaleźć się w sporych tarapatachCzytaj dalej

Wesele tylko do 22? Rzecznik resortu wyjaśnia

Na spotkaniu z dziennikarzami Niedzielski poinformował także o nowych obostrzeniach w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych w strefach czerwonych. Już niebawem restauracje i bary w powiatach najbardziej dotkniętych przez koronawirusa będą musiały zamykać się o 22. Wobec tego pojawiły się wątpliwości, czy takie ograniczenie czasowe dotyczy także wesel.

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który przesłał informację na prośbę portalu money.pl. Wynika z niej, że wesele zorganizowane w strefie czerwonej nie będzie miało "limitu czasowego".

DZISIAJ GRZEJE:
1. 500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia
2. Podobnych przypadków jest więcej. Pacjent otrzymał fałszywy wynik testu na koronawirusa
3. Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji

Zmiany nie tylko na weselu

Najnowsza rządowa strategia wprowadza dotkliwe zmiany, nie tylko na weselach. Nowe zasady odczują najbardziej obywatele zamieszkujący powiaty oznaczone kolorem żółtym. Już od przyszłego tygodnia zostanie bowiem rozszerzony obowiązek zasłaniania nosa i ust - mieszkańcy stref żółtych będą musieli nosić maseczki za każdym razem, gdy przebywają w przestrzeni publicznej. Na ten moment takie zasady obowiązują tylko w strefie czerwonej. W strefie żółtej trzeba zakrywać twarz tylko w sklepach czy środkach komunikacji miejskiej.

Polacy rzucili się po odbiór dotacji. Wielu sięgnęło nawet po 31 tys. złPolacy rzucili się po odbiór dotacji. Wielu sięgnęło nawet po 31 tys. złCzytaj dalej

Obecnie w strefie żółtej znajduje się 19 powiatów: brzeski (woj. opolskie), suski (woj. małopolskie), limanowski (woj. małopolskie), myślenicki (woj. małopolskie), nowotarski (woj. małopolskie), tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki (woj. mazowieckie), przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), działdowski (woj. warmińsko-mazurskie), nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki (woj. wielkopolskie), gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie). Z kolei obostrzenia strefy czerwonej dotyczą dwóch powiatów: głubczyckiego (woj. opolskie) i kartuskiego (woj. pomorskie).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura dodatkowa dla konkretnej grupy społecznej. Nie tylko dla 100-latków, poznaj szczegóły
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Miała dostać mandat 500 zł, ale odmówiła współpracy. Teraz bezwzględnie musi zapłacić 3370 zł
  4. Ograniczenia w działaniu Poczty. Nie wszędzie wyślesz przesyłkę
  5. 14 resortów, 4 wicepremierów i przynajmniej trzech ministrów na wylocie. Znamy już szczegóły rekonstrukcji rządu
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiOprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News