USA przekonują, że deal z Chinami jest niemal na ukończeniu
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 26 Czerwca 2019

Sekretarz skarbu USA zapewnia: Deal z Chinami gotowy w 90%

USA już niebawem zakończy wojnę handlową z USA? Na zakończenie tego niszczącego konfliktu czekają nie tylko Amerykanie i Chińczycy ale i reszta świata. Czy słowa sekretarza skarbu USA, Steve'a Mnuchina można wierzyć?

USA od prawie roku toczą wojnę handlową z Chinami, która nie tylko wpływa na działanie gospodarek Chin i USA, ale także ma swój wpływ na ekonomię całego świata. Nic w tym dziwnego, kiedy walczą ze sobą dwie najpotężniejsze gospodarki na globie. Dlatego też coraz bardziej wyczekiwane jest zakończenie tego sporu między Waszyngtonem i Pekinem.

Dobre wieści w tym względzie przekazał Steve Mnuchin, sekretarz skarbu USA. Zapowiedział, że podczas spotkania na szczycie G-20, do którego dojdzie w ten weekend, Donald Trump oraz Xi Jinping, czyli przywódca Chińskiej Republiki Ludowej, mają zobaczyć się w cztery oczy. Co więcej, Mnuchin ma dobre wieści w kwestii zgody między dwoma ekonomicznymi mocarzami - zapowiedział, że deal między państwami jest gotowy w 90%. Co więcej, sekretarz skarbu USA oświadczył, że liczy na dobrą wolę Chin w kwestii negocjacji.

Ewa Minge ostro o 500 plus. Wypowiedź projektantki zaskoczyła jej środowiskoEwa Minge ostro o 500 plus. Wypowiedź projektantki zaskoczyła jej środowiskoCzytaj dalej

USA liczą na deal z Chinami

Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby to ukończyć. 90 proc. tej drogi za nami. (...) Wiadomością, którą chcemy usłyszeć, jest to, że Chiny wrócą do stołu negocjacyjnego, ponieważ uważam, że dla ich gospodarki i dla naszej gospodarki jest korzystne osiągnąć poziom zrównoważonego handlu - powiedział Mnuchin w rozmowie z dziennikarzem telewizji .

Po tej wypowiedzi na giełdach wystrzeliło. Chociażby niemieci indeks DAX skoczył w kilka chwil o 0,6%. Na takie polepszenie warunków czekał cały świat, ale czy dojdzie ono do skutku, dowiemy się także w weekend. Reakcja giełd światowych na słowa Mnuchina to także dowód na to, jak wielki wpływ ma wojna handlowa między USA i Chinami na pozostałe państwa globu.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekła oferta zabójstwa. 100 tysięcy złotych za morderstwo Zbigniewa Ziobry
  2. Clinton do Polaków: Cały świat was podziwia, możecie być przywódcą Europy
  3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News