UNIMOT sprowadzi do Polski 100 tys. testów na COVID-19
Pixabay
Autor Maria Glinka - 23 Marca 2020

Polska firma przekaże rządowi 100 tys. testów na COVID -19. Ma jednak jeden ważny warunek

UNIMOT, polski niezależny importer paliw, zapowiedział, że przekaże rządowi 100 tys. testów na COVID-19. W związku z pilną potrzebą przeprowadzenia jak największej liczby badań spółka liczy na zwolnienie darowizny z cła i podatku VAT.

UNIMOT angażuje się w zwalczanie pandemii

UNIMOT postanowił wesprzeć rząd w walce z koronawirusem. Jest to firma, która sprzedaje oleje silnikowe pod marką AVIA także na rynku chińskim. W związku z coraz większą liczbą zachorowań w Polsce spółka postanowiła wykorzystać swoje zagraniczne koneksje z chińskimi partnerami, czego rezultatem jest porozumienie z firmą farmaceutyczną Sinopharm International z siedzibą w Hong Kongu.

W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedażyW sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedażyCzytaj dalej

Współpraca tych firm umożliwi sprowadzenie do Polski 100 tys. testów na COVID-19, które zostaną przekazane do dyspozycji Ministerstwu Zdrowia lub wskazanej przez niego organizacji – podaje money.pl.

Cena jednego testu wynosi 3,5 dolara. Całe zmówienie jest warte 350 tys. dolarów (1,5 mln zł). W celu zminimalizowania kosztów przedstawiciele UNIMOT planują zwrócić się do Ministerstwa Finansów z prośbą o zwolnienie transakcji z cła i podatku VAT.

Kontrakt został zawarty w piątek 2020 r. Produkcja testów, która ma potrwać 14 dni, już się rozpoczęła. Producent zobowiązał się do wysłania ich do Polski drogą lotniczą.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

Polacy jak Francuzi z zakazem wychodzenia z domów? Zaskakująca odpowiedź rzecznika rząduPolacy jak Francuzi z zakazem wychodzenia z domów? Zaskakująca odpowiedź rzecznika rząduCzytaj dalej

Diagnostyka kwestią priorytetową

Na decyzję UNIMOT o podjęciu współpracy z firmą farmaceutyczną, która należy do chińskiego przedsiębiorstwa państwowego China National Pharmaceutical Group Co., Ltd, miały wpływ zalecenia wydane przez Światową Organizację Zdrowia. WHO radzi, aby przeprowadzać tak dużo testów, jak to możliwe, ponieważ diagnostyka jest kluczowa w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W Polsce do wykrycia osoby zakażonej potrzeba w tym momencie między 22 a 23 testów. Dane zebrane między 15 a 22 marca wskazywały, że trzeba ich było wykonać aż 30,8 – był to najwyższy wynik w Europie. Tuż za Polską uplasowały się w tych dniach Węgry (29,2) oraz Niemcy (28,7). Najmniej testów do rozpoznania zachorowania trzeba było w tym czasie zużyć w Hiszpanii (2) i we Włoszech (4,4) – podaje oko.press.

Profesor prognozuje do kiedy epidemia potrwa w Polsce. Jeszcze długo możemy siedzieć w domuProfesor prognozuje do kiedy epidemia potrwa w Polsce. Jeszcze długo możemy siedzieć w domuCzytaj dalej

W Polsce działa w tym momencie 30 laboratoriów diagnostycznych, a minister zdrowia zapewnia, że „testów przybywa i będzie przybywało” – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

W ubiegłym tygodniu w Polsce wykonano 13 072 testy na COVID-19, w Niemczech 167 tys., a w Wielkiej Brytanii 64 621. Na ten moment pozostajemy w tyle w kontekście przeprowadzonych badań, dlatego dostawa testów przez UNIMOT może znacznie zmienić sytuację epidemiczną w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem"
  3. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
Sąsiad Polski ostro o swoich obywatelach za granicą. Sąsiad Polski ostro o swoich obywatelach za granicą. "Niech tam siedzą, jeśli pojechali"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News