Umowa została podpisana. TVN i Polsat będą tworzyć razem nową platformę streamingową
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Października 2019

TVN i Polsat razem w jednym projekcie. Giganci zrobią polskiego Netflixa

TVN i Polsat chcą wspólnie stworzyć platformę streamingową z filmami i sportem - podaje “Puls Biznesu”. Każda ze spółek wyłoży po 30 milionów złotych na projekt.

TVN i Polsat zrobią polski Netflix

TVN i Polsat stworzą wspólną plaformę streamingową. W serwisie będzie można oglądać filmy, seriale, dokumenty i transmisje sportowe, a także treści kupione z zewnętrznych źródeł oraz nowe produkcje stworzone przez TVN i Polsat.

Podatku za spadek można uniknąć. Jest kilka sposobówPodatku za spadek można uniknąć. Jest kilka sposobówCzytaj dalej

TVN i Polsat poinformowały o zawarciu tzw. joint venture w piątek. Na podstawie umowy każda ze spółek zobowiązała się do przeznaczenia 30 milionów złotych stworzenie platformy streamingowej z usługą OTT, czyli Over-the-Top, dzięki której konsument może korzystać z treści platformy niezależnie od miejsca i dostarczanego internetu.

- Wierzymy, że to najlepszy moment, aby nadawcy telewizyjni tworzyli wspólnie produkty odpowiadające na potrzeby klientów. Polscy widzowie mają dostęp do wielu serwisów z produkcjami międzynarodowymi, a nasza inicjatywa będzie dla nich naturalną platformą oferującą polskie treści - powiedziała Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA, cytowana w komunikacie spółek TVN i Cyfrowy Polsat.

Hojna waloryzacja pod znakiem zapytania. 7 mln emerytur zagrożonychHojna waloryzacja pod znakiem zapytania. 7 mln emerytur zagrożonychCzytaj dalej

Coraz większa konkurencja

TVN i Polsat od lat posiadają własne platformy streamingowe. TVN jest właścicielem Player.pl, a Polsat serwisu Ipla.tv. Największym serwisem streamingowym na świecie jest Netflix. Jednak niedługo może się to zmienić, gdyż coraz więcej firm otwiera własne platformy streamingowe. Coraz większa konkurencja może sprawić, że Netflixowi będzie trudno utrzymać swoją bazę filmów i seriali, a co za tym idzie - klientów. Najchętniej oglądane filmy i seriale w serwisie nie są produkcji Netflixa. Może to oznaczać, że właściciele produkcji wycofają licencje na udostępnianie swoich filmów, jak tylko ruszą ze swoimi platformami - mogłoby tak być chociażby w przypadku Disneya, który startuje ze swoim serwisem Disney+. A wtedy Netflix będzie mieć problem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczyć pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News